Genel

Hangisi Gerçek Adam ?

Kadınlar Neden Yaramaz Adamlar’a çekim duyar ?

Bad boy, Nice man vs REAL man !
Yaramaz adam- kötü çocuk, İyi-hoş adam, Gerçek adam !

Hangisi ?


Erkeklerin nasıl ki tek arayışı sadece sex değil feminen (dişi, hassas, sevgi dolu, yaratıcı, üretken) enerjiyse, kadınların da arzusu Bad Boy’lar (yaramaz adamlar) değil maskülen (eril, güçlü, sahiplenen) enerjidir.
Kadınlar için maskülen enerji erkeğin kullanıma hazır formatta, kadının emrine amade olmuş halidir. Bad Boy’lar bu maskülen enerji görüntüsünün sahte yansımasıdır.
Onlar otantik maskülen enerji temsilcileri değil, sadece doğru erkek canlandırmasının iyi bir illüzyonudur.
Neredeyse hemen kendilerini belli ederler çünkü doğru erkeklerin giyindiği tarzda giyinirler: gücü gösteren takım elbiseler, biker (motorcu) deri ceketler, üniformalar.
Ayrıca pahalı, gösterişli ve lüks arabaları tercih ederler.

Nice Boy (iyi-hoş adam) ise halen gelişim içindedir ve doğru erkek görünümünden uzaktır. Nice boy açıkça halen kendisinden ve hayattaki hedeflerinden emin olmadığına dair bir izlenim bırakır. Özgüveninin olmadığını gizleyemediği için Bad Boy gibi sahte bir ‘doğru erkek’ imaji bile kurgulayamaz.
Bir Nice Boy da tabii ki üniforma giyebilir, ama bu üniformalar kadınlar için çekici olmaz. Bad Boy bu sebeple Nice Boy’u ne kızlar konusunda ne de statü konusunda kendine rakip görmez. Nice Boy’ların üniforması ‘hayatta kalma smokini’ olarak dizayn edilmiş gibidir, onları savaşmak zorunda kalmaktan korur. Kadınlar Nice Boy’ların bu giyindiği takımı hemen tanır ve bu tip erkeklerin Bad Boy’larla çıkan çatışmada kaybeden taraf olacaklarını bilirler ve hatta yatak odasında bile yönetimi ele almak yerine izin isteyeceklerini görürler. Nice boy, kadına kırılgan olma hissini vermez ve bu adam bir adım atsa bile itici gelebilir.
Bad Boy’un yaraladığı kadın, Nice Boy’un kollarında teselli arar ama Bad boy ikinci bir şans için yalvardığında hemen onun kollarına geri koşar. Bu durum Nice boy’u hüsrana uğratır. Ayrıca onu reddeden kadınlar yüzünden de kafası karışıktır.

İç sezgisine kapılıp bir Bad Boy’u kurtarmaya çalışan kadın, bu tarz erkeklerde güçlü olabilme potansiyeli görür. Bad Boy sadece bu hedefe bir adım atmaya karar vermelidir. Kadınların asıl hatası ise KENDİLERİNİN bu kararı etkileyebileceklerini düşünmeleridir. İşte kadınların Bad Boy’ları çekici bulmalarının sebebi BUDUR.
(Bu adamı etkileyebilirim, onu kurtarabilirim düşüncesi.)
Kadın bu hedefinde, erkek kendini mahvetmeden, onu kurtarmaya çalışır –  bu kendi hayatını ele almaktan korkan kadınlar için heyecanlı bir görevdir.
(Bad boy da güçlü adam potansiyeli gören kadın, bu adamı etkileyip yaralarını sarma görevi üstlenir. Burada kadın kendi hayatını dönüştürmek yerine yaralı adamı kurtarma çabasına girişmektedir, bu durum yolu aşka çıkması beklenen macera kokusu vermektedir, ancak gerçekte bir oyundur. )
Kadınların Nice Boy’ları reddetmelerinin asıl nedeni ise onların açıkça kendilerini göstermeyen, hedeflerine doğru adım atmayan karakterde olmalarıdır.
Bad Boy sürekli potansiyelinin olabileceğinin imajini verirken Nice Boy sürekli kendinden emin olmadığından bahseder.
Ayrıca Nice Boy bir kadının ilgisini çekmekle ilgilenmez. Ne kendi hedefini ne de kadınını koruma altına alır. Onun yerine kadını rekabetin dışında tavlamaya çalışır. O yüzden kadınları etkilerken ve yatak odasındayken kendilerini özgüvensiz bir köpek yavrusu gibi hissederler.
Nice Boy bir kadından hoşlandığında kadını buna ikna etmek için uğraşır ama onun için savaşmaya çalışmaz. Ne başka bir adama karşı ne de kendi hayatındaki engellere karşı savaşır. İronik bir şekilde bu Nice Boy’u Bad Boy’dan daha tehlikeli hale getirir. (Nice boy: Pasif-dişi adam rolü)
Bad Boy’lar hesaplanabilirdir ama bir Nice Boy’un ne yapacaği belli olmaz. Daha kötüsü, kimse hayatin ne getireceğini bilemez ve eğer kötü bir durum ortaya çıkarsa Nice Boy’la ilişkide olan kadın  yönetimi eline almak zorundadır ve bir karar alınması gerekiyorsa bu kararı kadının alacağı garantidir. (Aktif-eril kadın rolü)
Bir Bad Boy her zaman harika olmak istediğinin işaretini verirken, Nice Boy ise harika olamamanın arkasında yatan korkularını gösterir.
Kadınlar sezgisel olarak bir erkeği hedefine ulaşması için etkileyebileceğini bilir. Ancak bunu sadece Nice Boy üzerinde başarabilir.
Nice Boy’u etkilemek için tek yapması gereken şey ise… HİÇBİRŞEY! (Çünkü bu adam savaşmadan almaya hazırdır.) Ne onunla evlenmek, ne buluşmak, ne görüşmek ve LÜTFEN başka bir erkek tarafından kırıldığında Nice Boy’da teselli aramamak!
Nice Boy’un korkularını yenip hedefine doğru harekete geçmesi içinse çok büyük bir olayın olması gereklidir. (Yüzleşme-Dönüşüm-Şifa üçgeni: Örneğin evliyse karısının terketmesi)
BAZI KADINLAR NEDEN BAD BOY’UN YANINDA KALMAYI TERCIH EDERLER?
Bad Boy’u seçen kadınlar birkaç doğru erkek içinden bir tanesine erişebileceğine inanmaz. (Örneğin önünde 5 tane doğru adam var ancak bu kadın bunların hiçbirine ulaşamayacağına inandığı için, gidip elinde olan doğru erkek potansiyeline sahip Bad Boy’u seçer, aynı zamanda bu kadın Tanrı’ya muhteşem adamı göndereceğine dair güvenmemektedir.) Muhtemelen de haklılar –  en azından büyük bir karakter gelişiminden geçmeden kadın doğru adama ulaşmayı başaramaz. Çünkü bu kadınlar yalnız kalmaktan korkarlar, onun yerine kendi feminen enerjilerinin gücünü ortaya cıkaracakları sahte bir maskülen enerjiyle kalmayı tercih ederler.
Bu Kadınlar Bad Boy’un oynadığı oyunlara meyillidir ve seneler içinde mükemmelleştirdiği kız tavlama tekniklerinden etkilenirler. Nice Boy’lar bu oyunlara kanan kadınları gördükçe sinirlenir ve içten içe ‘GERÇEKTE nasıl biri olduğunu göremiyor musun?’ diye haykırırlar.
Ama kadın, Bad Boy’u KADIN SEZGİSİ FİLTRESİ’nden görür ve gördüğü şey onun nasıl bir erkek olabileceğidir ve bu yüzden onu gerçekten gördüğünü sanır. Bad Boy’a şans üstüne şans verir, ta ki durum devam edemeyeceği kadar acıtan bir hale gelene kadar. Ve bazen olaylar bu yüzden cok trajik bir şekilde sonlanabilir !!!
Kendini geliştirmiş kadın ise onun oyunlarının ve karizmasının iç yüzünü görür. O kanmaz. O da Bad Boy’daki doğru erkek potansiyelini görür, ama onun ‘oyununun’ oyuncusu olmaz. Bir Bad Boy’a harcayacak ne vakti vardır ne de Nice Boy’a karşı cinsel çekim hisseder. Sadece GERÇEK BİR ADAM onu tatmin eder – o yüzden bekardır – çünkü doğru adamı beklemeye hazırdır. (REAL MAN (doğru adam) tüm bu filtrelerden geçen, hedefine ulaşmış, sadece güçlü potansiyele sahip olmayıp gerçekte güçlü olan ADAMDIR!)
 
Kaynak : http://www.whatevolvedwomenwant.com/why-women-are-attracted-to-bad-boys/ 
Çeviri : Nur Tanış
Edit: Demet Yıldırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir