Astroloji ve Doğum Haritası

Nasıl Daha Özgür Olurum ? Uranüs ve Satürn Konuşuyor

Daha özgür nasıl olurum ?

Uranüs talks ! 

Beni kısıtlayan nedir ? 

Yoksa ben miyim ?

Yetiştirilme stilim mi?

Toplumsal kabul görme ihtiyacı kişiyi bazen farkında olmadan kendi çizgisinden uzaklaştırır. Bu kabul görme ihtiyacı ile özgürlük ihtiyacı dengede olmadığında gizli bir mutsuzluk başlar. Kişi hem özgün hem toplumsal onay gören bir çizgi yakladıysa rol model olmuştur. Ancak bazı kişiler özgürlüğü aykırılık olarak tanımladığı için toplum bu profilleri bağrına basmaz ve aşırı özgürlük yaklaşımı da çizgiyi aşmış olur. Yani elimizde dengede olması gereken iki araç var: Özgürlük ve Kabul görmek! İkisi de dengede olmalıdır.

Uranüs Gezegeninin İsyan Ettiği Konular :

Astrolojide Uranüs başkaldırdığımız konuları gösterir. Uranüs’ün bulunduğu ev konularında asi ve isyankar oluruz. Örneğin Uranüs 4. evde ise kişi erken yaşlarda bağımsız evde yaşamak ister. Çünkü 4. ev astrolojide haneyi temsil eder.

Uranus temsili

Uranüs Koç’ta veya 1. Evde : Özgür ve asi kişilik

Uranüs Boğa’da veya 2. Evde : Sıradışı kazançlar, teknolojiyi kullanarak servet yaratmak

Uranüs İkizler’de veya 3. Evde : Marjinal fikirler ve eğitim anlayışı, görülmemiş ulaşım araçları icat etmek

Uranüs Yengeç’te veya 4. Evde : Sıradışı ev yaşamı, evde yalnızlıktan hoşlanmak

Uranüs Aslan’da veya 5. Evde : Sıradışı zevkler, görülmemiş show yapma becerisi

Uranüs Başak’ta veya 6. Evde : Çılgın günlük hayat düzeni, spontanizm

Uranüs Terazi’de veya 7. Evde : Kuralsız ve sınırsız ilişkiler, bohemlik

Uranüs Akrep’te veya 8. Evde : Sıradışı spiritüel güçler

Uranüs Yay’da veya 9. Evde : Ani seyahatler ve keşif yolculukları, uzaklara ilgi duymak, yerli hissetmemek

Uranüs Oğlak’ta veya 10. Evde : Görülmemiş kariyer ve disiplin anlayışı

Uranüs Kova’da veya 11. Evde : Büyük sosyal hareketler, geniş arkadaş çevresi, idealistlik, marjinallik, dernek kurucuları

Uranüs Balık’ta veya 12. Evde : Çalkantılı iç alem, görülmemiş düşleri görmek, bilinçaltında reform yapma ihtiyacı, flash medyumik görüntüler, astrolojik öngörü yeteneği

Satürn Gezegeninin Kısıtladığı Konular :

İnsanların hikayelerini dinlediğimizde herkesin kendini bazı konularda kısıtlanmış hissettiği konuları vardır. Astrolojide Satürn gezegeninin yerleştiği burç ve ev ise sizi en çok neyin kısıtladığını gösterir. Örneğin Satürn 4. evdeyse aileniz veya ailenizin başına gelenler sizi büyük ölçüde kısıtlamış olabilir veya bir Satürn Yay yerleşiminiz varsa üniversite hayatınızı kısıtlamış olabilir, istediğiniz gibi yol alamamış olabilirsiniz. Bu Saturnyen kısıtlamaları sadece irade koyarak aşabiliriz. Kendiliğinden çözülmüyor olabilirler.

Satürn Evlerde Neleri Kısıtlıyor :

İrade koyduğunuzda düzelecek konular ,

Satürn Koç’ta yada 1. Evde : Kişisel gelişim, kendimizle ilgilenmek, ihtiyacımız olan eğitimlere, kişisel bakımlara ulaşmakta yoksunluk, spor yapamamak, başlatıp sürdürememek, iç disiplin eksikliği, fiziksel olarak kısıtlamış hissetmek

Satürn Boğa’da yada 2. Evde : Finansal kısıtlanmalar, sürekli para konularına irade koymanız gerekmesi, güzel görünmekle, sevilmekle ilgili kısıtlanmalara maruz kaldığınızı hissetmek

Satürn İkizler’de yada 3. Evde : Üniversiteye kadar olan okul hayatında zorlanma ve kısıtlanmalar. Hava elementi yani iletişim kurma becerilerinizde güçlükler. Motorlu taşıtlarla veya trafikle ilgili kısıtlayıcı deneyimler. Örneğin sık sık arızalanan araçlar. Kardeşlerle ilgili zorlayıcı durumlar.

Satürn Yengeç’te yada 4. Evde : Baba evi, hane halkı tarafından kısıtlanmak, ailevi depresif durumlar. Köklenmek için olağanüstü çaba. Ebeveynler tarafından kısıtlanmış hissetmek. Kişisel sınırlarınızı geliştirmek.

Satürn Aslan’da yada 5. Evde : Kısıtlanmış liderlik potansiyeli. Sahne sanatları ile ilgili kısıtlanma. Spekülasyon piyasalarında işlem yapmakla ilgili zorlanmalar. Çocukların sizi kısıtlayacağına inanmak. Babanızın sizi kısıtlaması.

Satürn Başak’ta yada 6. Evde: Sağlığınızla ilgili kısıtlayıcı durumlar. Ofis hayatınızda zorlanmalar. Günlük hayatta kısıtlayıcı durumlar.

Satürn Terazi’de yada 7. Evde : Hayatınızla ilgili tüm sınavların ilişkiler üzerinden gelmesi. İlişkiler üzerinden sınanmak. Adaletsizliğe tahammül edememek. Hayır demeyi öğrenmek. Bireysel hareket etmeyi öğrenmek.

Satürn Akrep’te yada 8. Evde : Psişik saldırılar. Ruhani olarak güçlenmeyi öğrenmek. Kredi ve borçlar, eşinizin borçları yada devlete borçlarla ilgili kısıtlayıcı süreçler yaşamak

Satürn Yay’da yada 9. Evde : Özgürlüğünüzün ve keşfetme yeteneğinizin kısıtlandığını hissetmek. Gezmek, seyahat etmek ile ilgili kısıtlamalar. Üniversite hayatında zorluklar. Üniversitede başarılı olmak için irade koymanız gerekmesi. Yurtdışında köklenmenizin gerekliliği için irade koymanız gerekmesi.

Satürn Oğlak’ta yada 10. Evde : Kariyer hayatınız ile ilgili kısıtlamalar ve irade, disiplin koyarak kariyer hayatınızda gelen başarı. Finalde başarının ve kariyerinizin gerekliliklerinin sizi kısıtlaması. Otorite tarafından kısıtlamak.

Satürn Kova’da yada 11. Evde : Özgürlüğünüzün toplumun başına gelenler nedeniyle kısıtlanması. Örneğin Pandemi bu döneme denk gelmiştir. Sosyal hayatın kısıtlanması. Yaşlılara veya hastalara bakmak nedeniyle kısıtlanmak.

Satürn Balık’ta yada 12. Evde : Hayal gücünüzün kısıtlanması, kandırılmak yada dolandırılmak ile ilgili problemler, gerçekçi olmakta zorlanmak, sürekli hayal aleminde yarattığımız gerçekliğe inanmak, durumlara veya kişilere gerçekçi olmayan anlamlar yüklemek, gizli düşmanlar, iradenin duygular tarafından yönetilmesi sorunu. (2023-2026 arası)

Bunun dışında burada bahsetmek istediğim konu da hipnotik esaretler. Kendi kendimize toplumsal kalıplarla sınırlanmalar. Eğer siz şu an tam istediğiniz yani ruhunuzun istediği şekilde görünüyorsanız bu iyiye işaret ancak toplumun istediği kişiye dönüştüyseniz burda acil bir özgünleşme revizesi gerekiyor olabilir.

Bu arada toplumdan sık sık sizinle ilgili eleştiri geliyorsa bu aslında iyi bir şeydir. Düşünsenize onlarca insan hep bir ağızdan size danışmanlık veriyor ve sizde neyin aşırı veya eksik olduğu konusunda farkındalık saçıyor.

Farkındalık Soruları :

Sizin için bazı Uranüs (Özgürlük) Soruları hazırladım, farkındalık yaratması dileğiyle :

-Beni kısıtlayan nedir ? 

-Yoksa ben miyim ?

-Yetiştirilme tarzım mı ?

-Özgür olursam aykırı mı olurum ?

-Bugün hangi seçimimi toplum belirledi?

-Giymek istediklerimi rahatça giyebiliyor muyum ?

-Özgür olmak üzerine düşünmeyi bıraktım mı?

-Etrafımdaki insanlar dar bir fikrin içine mi sıkışmış?

-Yarın daha özgür bir sabaha uyanmak için bugün hangi kararımı değiştirmeliyim?

-Beni özgür hissettiren aktiviteler nelerdir ?

– En son ne zaman kendimi özgürce ifade ettim?

-Ailem özgür müydü?

-Tamamen kendim olduğumda toplum beni kabul ediyor mu ?

Toplum beni kabul etmiyorsa bende fazla yada eksik olan nedir ?

Ben bu halimle dengeli olduğumu düşünüyorsam toplumda eksik yada fazla olan nedir ?

-Eğer sadece 1 günümü ruhumun tam istediği çizgide geçirseydim hiç bir engele takılmadan neler yapardım ?

-Özgürce adımlar attığımda başıma nelerin gelmesinden korkuyorum?

-Özgürlük olarak düşündüğüm tutumlarım gerçekçi mi yoksa fantastik mi ?

-Hiçbir engele takılmadan hayal kurabiliyor muyum ?

-Cesurca yeni bir şey deneyip toplumun reaksiyonunu gözlemleyip kendimi revize edebilir miyim ? Yoksa sadece isyankeş mi davranırım?

– Farklı düşünmek, mesela perdeler açık uyumak (pijamalarımla) beni sarsar mı ?

-Özgür hayaller kurabilir miyim ?

-Odamın duvarlarını kıpkırmızıya yada limon yeşiline boyamak bende hangi duyguları uyandırır?

-Tarzımın dışına çıkmak ve kendi sınırlarımı esnetmek için en son neyi denemiştim?

– En son ne zaman özgür ve özgün hissetmiştim?

– Beni gerçekte kısıtlayan fikir, inanç yada korkular nedir ?

Sevgilerimle 

Demet Yıldırım,

Seanslar : 05315104865

Laya Holistic Terapi

@layaholistic @laya.store @holisticcaffe

Setüstü , İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir