Astroloji ve Doğum Haritası

Astroloji ve İdeal Eş Seçimi, Ruh Eşi, Sinastri ve Evlilik Uyumu


Ruh, eşini bilir…


Aşkın kimyası, matematiği, ruhun eşi ya da ruh ikizi !
Astroloji, bu saydıklarımızı nasıl tanımlamış, gelin birlikte bakalım…


*Neden birilerine kendimizi daha yakın hissederken, başkalarına karşı bir şey hissetmeyiz?


*Neden birilerini yeni tanıştığımız halde çocukluktan beri tanıyor gibi hissederiz?


*Neden bazılarını bir kalemde silerken bazılarını ne yapsalar da affederiz?

7. Ev ile ilgili yanlış bilinenler


Astrolojik olarak evlilik ve ortaklıklar evimiz 7. Evdir. Ancak matematik olarak karşıt burcumuzla tamamlanacağımızı düşünüp ideal eşin 7. Evin yönetici burcu olduğunu sanmak yanıltıcı olur. Çünkü 7. Ev hem eşimiz, ortağımızı gösterir hem de açık düşmanlarımızın evidir. Yani bir kişinin güneşi yada kişisel gezegenleri, sizin haritanızın 7. Evine düşüyorsa kendinize eş olarak açık düşmanınızı almışsınızdır ve ilerde size düşmanlık yapma ihtimali yüksektir.

Gökyüzünde ideal aşk kavuşumları


İdeal eş ya da ruh eşi için astrolojide ruhu ve duyguları temsil eden gezegenlere bakılır. Mesela iki kişi arasında Neptün-Venüs, Ay-Venüs kavuşumu varsa birbirlerine deli gibi tutulurlar. Ruhları birbirleri için yaratılmıştır.

Yine kadının Güneşi ile erkeğin Ayı kavuşum halindeyse aralarında müthiş bir çekim olur.

Çocukluktan beri tanıyormuş hissini ise Ay Düğümleri verir. Harita sahibinin Güney Ay Düğümü ile diğer kişinin kişisel gezegenleri kavuşum yapıyorsa, harita sahibi diğer kişiyi çok eskilerden tanıyormuş gibi hisseder.

Cinsel uyum için Mars ve Venüs’ün açılarına bakılır.

Kafaların uyuşması ise Merkür’ün açılarına göre değerlendirilir.

Tabi istikrar ve devamlılık istiyorsak, onun için de kişisel gezegenlerin elementlerine, niteliklerine ve irademizi temsil eden Satürn’ün açılarına bakmamız gerekmektedir.

Kaplan Gözü ve Rodokrozit eşler arasında uyumlu titreşimleri artırmak için kullanılır.

Nokta Atışı Analizler için Asteroid / Sabit Yıldız uyumları

Gezegenler bize bir düzine olasılığı gösterirken, nokta atışı analizler için asteroidlerin yaptığı açılar daha önemlidir. Çünkü asteroidlerin net sonuçları vardır. Örneğin Mars, cinselliği, enerjimizi, mücadale gücümüzü, savaşma kapasitemizi anlatırken; Eros asteroidi, cinselliği sunum şeklimizi ifade eder. Gökyüzünde milyonlarca asteroid vardır. Fakat ruh eşi için belli başlı birkaç asteroide bakılır.

Bunlar;


Eros: Tutku ve cinselliğin dışa vurumu.
Amor: Aşktaki sınavlarımızı, aşkı anlayış şeklimizi.
Psyche: Çocukluk travmalarımızı, aşkı kabul ediş şeklimizi.
Juno: Bağlantılarımızı, kadınların haritalarında eşlerini.
Ceres: İlişkide karşıyı duygusal olarak besleme şeklimizi.
Lilith: Karanlık yanlarımızı gösterir.

Kadınlar için Juno, Erkekler için Psyche yol göstericidir


Bunlardan en önemlisi ise Eros ve Psyche’dir. Eros erkeklerin haritasında aşkı ve nasıl bir partner istediğini anlatırken Psyche de kadınların haritasında aynısını yapar. Kadınların haritasındaki Psyche, karşı tarafın kişisel gezegenleri ile kavuşumdaysa, karşı taraf kadına kafayı takar, bir türlü ne yapsa da ondan uzaklaşamaz.

Yine kadınların haritalarındaki juno, erkeğin kişisel gezegenleriyle kavuşum ya da güzel açılar yapıyorsa ilişki bir şekilde evliliğe gider. Juno, Jupiter ile kavuşumdaysa o evlilikten muhakkak bir de çocuk dünyaya gelir.

Ceresle bağlandığınız ilişkiler ise bir şekilde bitecekdir.

İlişki, Lilith açılarıyla kurulduysa, ya herkesin gözü o ilişkide olur, gıpta edilirler, ya da ilişki müthiş bir yalandan ibarettir. Lilith ilişkilerinde aldatmalar, aldanmalar muhtemeldir. Fakat kadının Lilith’i güzel açılar alıyorsa ikinci kadın dahi olsa erkeği diğer partnerden ayırıp sadece kendine bağlayacak yetenektedir.

Bunlar haricinde Ay Düğümleri aksı gibi kadersel ve karmik başka bir aks olan vertex-antivertex aksı da kişileri birbirlerine tutkal gibi yapıştırabilir. Birinin kişisel gezegenleri sizin vertex-antivertex aksınıza kavuşum yapıyorsa o kişiyle tutkal gibi yapışacağınızı bilin. Yalnız burada şunu da unutmayın bu insanların iyiliklerini size anneniz bile yapmaz, kötülüklerini de düşmanınız bile yapmaz. Bu aks karmik etkilerinden ötürü bıçak sırtı ve ne olursa olsun bitmeyen bir ilişki sunar.


Kadınlar için nasıl bir partneri olacağı yorumlanırken; Ay, Venüs, Mars, Amor, Eros, Psyche ve Juno’nun elementlerine göre bir değerlendirme yapmak gerekir.

Erkekler için ise Ay, Venüs, Mars, Amor, Eros ve Psyche’ nin elementlerine bakılır.

Daha sonra bu element puanına göre kişinin sevgiye ve cinselliğe bakış açısı analiz edilerek ihtiyaç duyduğu partner profili tanımlanmış olur. Yine yukarıda saydığımız ilişki tiplerine göre daha önce yaşadığımız ilişkilerdeki sorunlarımıza açıklık getirerek yeni deneyimlerimiz için farkındalığımızı yükseltmiş oluruz. Zaten natal haritası ilişkilerde başarı vaad ediyorsa kişi akışta olacaktır ama ilişkilerde zorlanma yaşayanların kendilerini tanımaları için bu analizler ve farkındalıklar çok kıymetli olacaktır.


Bonus olarak; Birlikte keyif alacağınız, hem arkadaş hem sevgili olacağınız, insan içinde sizi taşıyacak, ortak zevklerinizin ve hobilerinizin olmasını istediğiniz bir kişiyle ilişki yaşamak niyetindeyseniz; dünyevi zevklerin aksı 5 ve 11. Evlerinizin yönetici burçlarından insanları seçebilirsiniz.

Sinastri (Uyum) ve Astroloji Analizi Almak için tıklayın.

Laya Holistic Terapi

demetyildirim.com

Holistic Caffe / İstanbul – Setüstü

instagram : @layaholistic, @holisticcaffe, @laya.store

Related Posts

6 thoughts on “Astroloji ve İdeal Eş Seçimi, Ruh Eşi, Sinastri ve Evlilik Uyumu

 1. Sedef dedi ki:

  İlişki Lilith aracılığı ile kurulur derken ne demek istiyorsunuz…. Lilithlerin kavuşumda olmasımı?

  1. Asistan Astrolog Gamze dedi ki:

   Merhaba, kişinin Lilith’i karşı tarafın kişisel gezegenleriyle bağlantıdadır ve diğer asteroid ya da gezegenlerden daha fazla vurgusu vardır. Lilith’lerin kavuşumundan ziyade kişisel gezegenlerle açısı daha önemlidir.

 2. Sakine dedi ki:

  Merhaba, doğum haritasında lilith-juno kavuşumu ne demek acaba?

  1. Asistan Astrolog Gamze dedi ki:

   Merhaba, temel olarak lilith-juno kavuşumu kişinin bağlantıda olduğu kişilerle sıkıntı veren bir görünümdür. Ama haritanızın tümüne bakılarak değerlendirmek gerekir. İyi günler…

 3. bahar dedi ki:

  Sinastri haritamızda

  Eros’u Venüs’ümle kavuşumda
  Psyche’m Merkür’ü ile kavuşumda
  Vertex-antivertex kavuşumumuz var.

  Başka aspectler de var ama yukarıda anlatılanlara bire bir uymadığı için listelemiyorum.
  Bütün bunlar ne anlama geliyor?
  Sevgiler

 4. bihter dedi ki:

  merhaba sinastride onun lilithi benim 7. evime düşüyor bu ne demek oluryor acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir