Genel

Değersiz Hissetmek ve Virüsler

Değersiz hissetmek ve Virüsler
Sevildiğimizi hissettiğimizde bir şekilde daha güçlü oluruz. Bu bir nevi kendimizi onaylama yöntemimizdir.

Sevilmek dış dünyadan kabul gördüğümüzü ve yaptıklarımızın doğru olduğunu hissettirir. Bu yüksek duygular bedende bir bütünlük ve tamamlanma hissi yaratır ve dış dünyadaki fiziksel saldırılara, olumsuzluklara ve hatta patojenlere karşı daha güçlü oluruz.

Bir danışanım astroloji haritasına bakarken ofis hayatında hangi erkekten, neden darbe aldığını sordum. Beş yıl süren ve büyük aşk yaşadığı ilişkisinden sonra açıklama yapılmaksızın terkedildiğini ve ardından ofisten başka bir erkek tarafından cinsel ilişkiye zorlanıp uçuk virüsü kaptığını anlattı.

Kendisini bırakan adam, daha statülü bir mesleğe sahip olan bir kızı seçmişti ve kendisini oldukça yetersiz hissetmişti. Evet danışanın doğum haritasında 6. Evdeki Mars, 12. Evdeki Chiron ile sert bir şekilde karşıt açı yapmıştı. Bunlar ne anlama geliyor ? Astrolojide 6. Ev ofis hayatı ve sağlığımızı temsil eder. Mars bir erkeği, Chiron aldığımız yaraları, 12. Ev ise mahrem bölgeleri işaret eder.

Peki bu olayın zamanlaması, potansiyel zayıflıklarımızın kalbimiz kırıldığında açığa çıkması ve bağışıklık sistemimizin sarsılması bir tesadüf müdür ?


Kalp çakra tarafından yönetilen timus bezi ,T hücreleri ile bizi ayakta tutan ve sevgiden beslenen muhteşem bir hormonal enerji merkezidir. Böyle bir durumla karşılaştığımızda değerimizin asla karşı tarafın davranışları tarafından belirlendiği hipnozuna kapılmamalıyız. Hatta en başından bu kişinin aslında bizi değersiz kıldığı sahneleri yok sayıp böyle bir finale gitmemeliyiz.

Kendi değerimizi kendi seçimlerimizle kendimiz belirleriz !

Sevgilerimle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir