Genel

Enerji Alanınızda Vortex Açılımları ve Sedona Bölgesi

Enerji Alanınızda Vortex Açılımları

İngilizce kökenli bir kelime olan vortex “girdap” şeklinde bizi içine çekebilen güçlü ve manyetik enerji burgaçlarıdır.

Ve aynı zamanda farklı boyutlar ile dünyamız arasında geçişi sağlayan vorteks akımları güçlü spiral enerji eğrimleri taşır.

Peki bu enerji vorteksleri neler yapabilir ?

Haberi şöyle …

“ASASSN-14li adıyla anılan gök olayında Güneş’e benzeyen yıldızın, Güneş’ten 13 kat daha büyük kara deliğe fazlaca yaklaşması sonucu bir girdaba yakalandığı ve kara deliğin yüksek çekim gücüyle parçalanana kadar girdap içinde sürüklendiği belirtildi.”

Yani enerji vortexleri, uzaydaki beyaz ve kara delikler arasında geçit sağlatan solucan deliklerinde, elektro-manyetik dalgalar yayarak güneş kadar dev boyutlardaki yıldızları yutabilir.

Vorteksler aynı zamanda ruhsal boyutta pozitif yada negatif döngüler de yaratabilirler.  

Denge ihlaline neden olan vorteksler :

Vortex kelimesinin diğer bir kullanım alanı havacılıktır. 

Vortex, havacılıkta uçakların arkalarında oluşan kuyruk rüzgarıdır ve bu rüzgar akımları, oluşturduğu girdap ile arkadan gelen uçakları kontrolden çıkarabilir ve bu durum da kazalara neden olabilir. 

Bu türbülanslar arkadaki uçağın dengesini bozarak bugüne dek kayıtlara geçen 51 uçak kazasına neden olmuştur.

Tıpkı doğa olaylarında uçakların yada gemilerin kendi alanlarında oluşturdukları denge ihlaline neden olan vorteksler gibi bazı kişi yada durumlar da bazen hayatımızda hesapta olmayan vorteksler yaratarak dengemizi bozmuyor mu ? 

Bu durumların yarattığı vortekse kapılmamak için ruhsal düzeyde birinci adım, bunun bir vorteks olduğunun ” farkında” olmaktır.

Bazı kişiler bizi merkezimizdeki olağan spiral döngümüzden çıkarıp kendi karmik döngülerine dahil etmeye çalışabilir.

Aslında kişinin merkezini koruması güçlü bir irade ve farkındalık gerektirir ve bu da güçlü bir göbek çakra ile mümkün olabilir.

Peki kimler hayatınızda olumlu veya olumsuz yönde vortex döngüsü yaratıyor ?

Kiminle bir araya gelince işleriniz rast gidiyor veya kimler hayatınızdaki akışın yönünü kesiyor ?

Şimdi vortekslerin diğer gizemli yolculuklarına göz atalım:

Arizona Bölgesi ve Sedona Vorteksleri :

Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısındaki Arizona eyaletinde bulunan Sedona şehri, dünyanın dört bir yanındaki birçok insan tarafından ziyaret edilen kırmızı kaya (Red rock) tapınağının yeridir. 

Manevi Mekke olarak kabul edilir.  

Ağaçların bile spiral şeklinde büyüdüğü Sedona bölgesi dünyada en güçlü vorteks alanının olduğu yerlerden biridir.

Milyonlarca yıl önce Sedona kuzey kutbunda ve okyanusun en dip kısmında bulunuyordu.

Burası Lemurya’lılara ait kristal yapıdaki su altı şehrinin bulunduğu bölge, sular çekilince ve kristaller sonradan açığa çıkmış ancak şuan kayaçlaşmış halde bölgede bulunmaktadır ve bölgenin enerjisini yükseltmektedir.

Sedona’da bazı bölgelerde güçlü vortex enerjisi nedeni ile kıvrılarak büyüyen ağaçlar, Sedona’nın en güzel ifadesidir.

Bu bölge dünyadaki birçok güç noktasından bile şifacıları veya sezgiselleri kendine çekmiştir.

Bu durum toprak ananın doğaya bir hediyesi olarak düşünülür.

Sedona vorteksi deneyimleri insan ruhunu besleyen ve hayatları dönüştüren enerjiler olarak bilinir.

Ve bu gizemli yer, kişisel ve ruhsal  zenginlik için en iyi yer olarak kabul edilir ve bölgede bir çok inziva çalışmaları (retreat) yapılmaktadır.

(Tektonik bakımdan aktif bir zonda yer alan Türkiye’de ise Dünya’nın en büyük mıknatısı sayılan Manisa’daki Spil Dağı, ilk tapınaklara alan tutan Göbeklitepe ve iç- dış vorteks eğrimi oluşturan Kapadokya bölgesi ile doğal eğrimli Pamukkale bölgesinin manyetik alanının daha güçlü olduğu kabul edilir. Ancak Pamukkale’de yürüdüğünüzde daha çok, aktif su elementi ve bembeyaz aurası ile arınmış hissedersiniz.

Tüm özel bölgelerin dışında ayrıca bazen sıradan bir yerden geçerken içinizde muhteşem girdaplar açan ve sizi türbülansa sokan ve 3. gözünüzünü tetikleyen bazı enerjilerin açıldığı olmuyor mu ?)

Sedona bölgesi ise gerçekten bir burgaç gibidir, hayatınızdaki kısır döngülerin simetrisini bozmaya ve yeni döngülere uzanmaya el verebilir.

Sedona ziyaretinde insanlar bedenlerinde farklı bir enerji döngüsü deneyimlemiş ve buna 4. boyut enerjisi adını vermişlerdir.

Bölgedeki elektromanyetik enerji akışının insan bedenindeki enerjilerle çarpıştığı kabul ediliyor ve kişilerin ancak hazır hissettiğinde gitmesi gerekiyor.

Red Rock diye adlandırılan kırmızı kayanın olduğu bölgede meditasyon yapmak ise diğer meditasyonlardan daha hızlı şekilde spiritüel boyutta yükselmek anlamına geliyor ve bölgeyi ziyaret eden kişiler yoğun manyetik akım nedeni ile  gelecekle ilgili görüntüleri meditasyonlarda zamanda kolayca ileri gidip alabildiğini haber veriyor. Elbette bölgedeki mor kristal yoğunluğunun bu enerji akışını güçlendirdiği düşünülüyor.

Lemurya’nın yer altı tapınaklarını hala bölgede olduğu için halk atalarının yer altındaki şehirlerden geldiğine inanıyor.

Ancak Lemurya halkı ile yeniden iletişim kurabilmeleri için ses frekanslarını doğru kullanıp boyutlar arası geçiş yapmaları gerekiyor.

Sevgilerimle,

Demet Yıldırım

demetyildirim.com

instagram.com/layaholistic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir