Genel, Seans Deneyimleri

Gerçekçi Olmamak

Çoğu zaman düğüm haline gelmiş sorunlarımızın asıl nedeni ve kısır döngülerin ana sebebi olaylara gerçekçi yaklaşmamaktır.

Bazen bu tavrı en rasyonel insanların bile takındığını görürsünüz.

Astrolojide gerçekçi olmamak Balık burcu’nun veya bulunduğu evin işine yarar, şöyle ki bu durumdan kendine muhteşem bir kurgu ile bestseller bir polisiye roman çıkarabilir yada harika senaryo yazabilirler. Ancak bunun dışında gerçek hayat çoğunlukla ayakları yere sağlam basan kararlar ve ciddiyet ister. Eğer ciddiye almazsak 2,5 yıllık Satürn döngüsü hangi evimizden geçiyorsa o konu ile ilgili sert dersleri önümüze getirir ve bu süre zarfında gündem değişmez.

İnsanlar kronik sorunlarını anlatırken mesela şöyle diyebilirler; piyasada hiç iş yok, telefonlarım çalmıyor neden böyle anlamıyorum, herkes işinde gücünde. Sonra bir kaç saat sonra şöyle derler ; bıktım artık çalışmak istemiyorum, bana bakacak birini istiyorum. Ve bir kaç saate yine iş bakınırlar.

Yani biz tüm hücrelerimizle çalışmak istemiyorum diye haykırırken insanlar da bu rezonansı hisseder ve çalışmak istemeyen birini haliyle işe çağırmazlar.

Bununla birlikte kişi çalışmak istemeyebilir ancak bu durumda rasyonel çözümler üretmelidir. Yani birisi gelsin karmamı çözsün dediğimizde o kişi gelmez çünkü siz o kişiye “personal karma” yani kişisel stresinizi aktarırsınız ve sizi gören insanlar bu aurayı okur ve sempatik bulmayarak uzaklaşır. Siz hayatınıza girecek yeni kişiye ışık ve pırıltı dolu bir alan aktarmalısınız çünkü ondan da bunu bekliyorsunuz, birisinin gölge yanları ile uzun bir maratona çıkmak ister miydiniz ? Elbette ilişkilerde sıkıntılar olabilir ancak insanların çoğu ilişkilerde huzur arar.

Bu durumda yaydığımız asıl mesaj şu olur: hem çalışmak istemiyorum ayrıca birisi gelsin yıllardır çözemediğim dertlerimi de çözsün istiyorum.

Sonuç olarak hem dertlerimiz çözülmez hem de hiç kimse hayatımıza gelmez. Çünkü yaydığımız sinerji antipatik bir alandır.

İnsanlar sadece ilişkilerde değil sadece para konularında değil hayatlarında süregelen bir çok majör konuda pasif davranıp gerçekçi çözüm üretmezler. Gerçekçi olmak için Saturn’un sert açılar veya kısıtlamalar yapmasını beklemeden eyleme geçmek gerekir.

Dinlediğim onlarca danışanda sorunlarını tanımlamakta ve gerçekçi çözüm üretmekte zorlandığını farkediyorum. Özellikle ayakları yere sağlam basmıyor ve mucizevi çözümler arıyorsa çoğunlukla seansların asıl seyrinin nasıl olması gerektiğini anlatıyorum.

Saturn’den önce aksiyon alabilmek dileğiyle …

demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir