Genel

Rutin Nasıl Oluşturulur ?

Planlarsanız her şeyi yapabilirsiniz !

Son yazılarımda biraz gerçekçi olmak üzerine yoğunlaştım.

Çünkü üzerimizden karamsarlığı atmak idealize edilmiş yarınları yaratmak için çok önemli! Gözlemlerim kitlesel karamsarlığın bizi daha hızlı yaşlandırıp hayattan beklentimizi kısıtladığı yönünde artıyor. Bu sebeple böyle durumlarda hayata ve gidişata irade koymak çok önemlidir. Bu hayattaki son 1 yılınız olsa bile verim almak ve dolu dolu yaşamak bu çabaya değer …

SERT AÇILAR ALAN URANÜS VE KISITLANMA DUYGUSU :

İstediklerimizi yapamayacağımıza veya kısıtlandığımıza inanmak aslında astrolojide ve  natal haritamızda Uranüs’ün aldığı sert açılarla ilgilidir. Öyle ki iki insan aynı koşullara sahip olsa ve aynı engellerle karşılaşsa bile biri hızlıca depresif duruma düşerken diğeri engelleri aşmaktan haz duyabiliyor. Aslında her şeyin bizi kısıtladığı duygusu bir inançtır. Kısıtlanma duygunuz artarsa vücudumuzda baskıyla çapı bozulmuş varis damarlarına dönüşür. Özellikle bazı Kova burçlarında veya 6. Evi Kova olanlarda yada Ay-Uranüs karesine sahip kişilerde 12 yaşından itibaren varis görülmesinin nedeni bu kısıtlanma duygusudur. Eğer bir Kova burcunun ilerleme kabiliyeti beklenmedik şekilde erken yaşlarda durdurulursa bu durum topuk ağrısına dönüşerek özgürlükle ilgili bedensel reaksiyona dönüşür. Asıl iyileşme ise duygu durumumuzu ele alınca başlayacaktır.

ÖZGÜR OLMAK İLE İLGİLİ İNANÇ MODELLERİ :

Öncelikle özgür olduğumuza inanmamız gerekiyor, bunu sorgulamamız için bir kaç inanç modeli bırakıyorum:

İnanç Modeli 1 : Her şey beni kısıtlıyor

İnanç Modeli 2 : Koşullar ve engeller yeni yolları ve kendimi keşfetmemi destekliyor.

İnanç Modeli 1 : Benim şansım, olumsuzluklar hep beni bulur

İnanç Modeli 2 : Koşullar ne olursa olsun en umulmadık anda yeni yolların açılacağına inanıyorum

İnanç Modeli 1 : Bir çocuk, bir işletme, bir meslek sahibi olmak… her şey beni kısıtlıyor.

İnanç Modeli 2 : Özgür olmak istediğimde yalnız kalma ihtiyacımı gidererek sevdiğim hayatıma sevdiklerimle devam edebilirim.

Kişi bilinçaltında özgür olmadığına inanıyorsa bir plan da yapsa başarı da kazansa eklenen her yeni koşulun kendini zincire vurduğunu deneyimleyecektir. Bu sert Uranüs efektine sahipseniz yeni bir özgürlük tanımı yaparak devam edebilirsiniz.

BİR PLAN YAPIN:

Şimdi gelelim plan yapmaya, çoğumuz plan yaparken gerçekçi değiliz, bu da bizi depresif ve belirsiz bir hayata mahkum ediyor. Başarısız planların 2 ana nedeni vardır. Birincisi toprak elementi ve kök çakra zayıflığı yani başlamak ama sürdürmemek, ikincisi tecribe yetersizliği ve mental sıkışmışlık yani sadece zihinde yaşam. 

Zihinsel insanlar bu aşamada peki ne yapacağız diye sorarlar, sadece irade koyarak aşabiliriz yani yarım bırakmayarak. Sakın zihinsel cevaplar aramayın.

RUTİNLER OLUŞTURMAK:

Plan yapmanın ikinci sanatı rutin kurmaktır. Yıllık rutin kurabilen çok az insan vardır.

Her ay düzenli aktivite yapan insan sayısı da azınlıktadır. Bu durumda elimizde öncelikle haftalık rutinler var. 1 Haftalık rutin kurmak size hızlıca mutluluk ve başarma duygusu olarak geri dönecektir. Örneğin marketlerde gördüğümüz her Çarşamba indirimli halk günleri bir rutindir. Astrolojik olarak da doğru bir seçimdir. Çarşamba Merkür yani ticaret günüdür. Bu durumda alış verişlerinizi Çarşamba günlerine sabitlerseniz bir rutin kurmuş olursunuz. Size hangi günler hangi aktivitelerin iyi geldiğini gözlemlemeniz gerekiyor. Örneğin Salı günü astrolojik olarak Mars yani savaş günüdür ve sabah saatleri enerjiyi çalıştıracak yoğun bir antrenmanla başlayabilirsiniz. 

BAŞARI DUYGUSU VE SEROTONİN:

Rutinlerin öncelikle çok basit olması gerekiyor. Çok yoğun bir plan sizi 2 günde iptal edebilir. Size ilham vermesi için bazı rutin listeleri bırakıyorum, bu listeleri gerçekleştirdiğinizi ve mutlu sonu da hayal etmeniz gerekiyor. Örneğin her cumartesi sabahı 30 dk italyanca çalıştıktan iki ay sonra kendinizi İtalyanca konuşabilen versiyonunuzla imajine etmeniz lazım yoksa sadece iş yükü hayal etmiş olursunuz ve erkenden bırakmış olursunuz. Son olarak rutinler aynı saatte olursa beyin için eğitici ve motive edici oluyor. Beyin iyileşme için bir şey yaptığına ikna oluyor. Bu sebeple seanslara yeni başlayan danışanlara her hafta yada iki haftada bir hep aynı saatte seans almalarını öneririm.

Siz de yorumlarda sevdiğiniz rutinleri ekleyebilirsiniz, sevgilerimle :

-Her Cumartesi sabahı 30 dk İtalyanca dersi

-Her Cuma akşamı hiç gitmediğiniz bir mekana gitmek

-Her ayın son Pazar günü kalabalık aile yemeği

-Aylık bütçe hedefi yapmak ve ay sonu uygulama performans değerlendirme yapmak

-Haftasonları açık havada 10 dk derin nefes meditasyonu

-Her Salı 1 saat yoğun spor programı

-Her Pazar sabahı cilt bakım rutini

-Haftada iki gün günün ilk ışıklarıyla koşuya çıkmak

-Her ay 8 kitap okumak

-Haftanın her günü farklı bir egzersiz denemek

-Her hafta aynı saatte iş geliştirme için 2 saatlik blok çalışmalar yapmak

-Her Perşembe akşamı 1 saat online eğitim

-3 ayda bir farklı sağlık kontrolleri yapmak

Laya Holistic Terapi

Demet Yıldırım

@layaholistic @laya.store @holisticcaffe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir