Ruhsal Enerji

Geride Bırakmak

Yaşanmışlıkları geride bırakabilme kabiliyetimiz bizi gerçek hayata hazırlar ve bu gelişmiş beceriler bizi yaşamın döngü hızına, tabiata ve göksel olaylara daha uyumlu hale getirir ve her vakti geldiğinde kuşlar gibi mevsim değişimlerinde göç etmeyi göze almamız gerekir. Çevremizdeki kişileri gözlemlediğimizde onların tekrar eden hikayeleri olduğunu farkederiz. En çok neyi tekrar ediyorsak aslında ilk onu terk etmeliyizdir.
Çünkü süreç ilerleyememekte ve sadece hikayenin etrafında çember genişlemektedir.


Bir danışanım var; annesi babasının mirasınının üstüne konmuş, kendisinin de erişimini engellemiş. Babası öleli 10 yılı geçmiş ancak asla geride bırakamıyor. Öyle ya bir anne bunu nasıl yapar? Geride bırakmadığı ve duygusal şok içinde olduğu için yeni bir duygusal titreşim ve manyetik çekim geliştirmesi de imkansıza yakın.
Yaşananlar öylece unutulmaz elbet, burda demek istediğimiz yeni bir karar alıp üst realiteye sıçramak. Eğer karar almazsak ve geride bırakma becerisi kazanmazsak hayatımızda sahici bir yenilik olmaz.

Başka bir danışanım ise ne istedigini bilmeyen tutarsız bir adama aşık olmuştu. İlişki ciddiye binince o tatlı sözler söyleyen adam yok olmuş, pat diye sen bana asla uygun değilsin diyen dengesiz bir adam gelmişti. Bu duygusal şoktan sonra yine geride bırakamadığı için asla yeniden aşık olamadı. Bu yaşananlardan bir ders çıkarıp yeni karar almazsa sadece yüzeysel ilişkiler gelip gitmeye devam edecek.

Öteki bir danışanımın 2 çocuğu var ve eski eşinden asla nafaka alamıyor, adamın maddi durumu da uygun ancak küçük kızının 16 tl lik telefon parasını bile samimiyetsiz bir sms ile annesine iletiyor. Bu duygusal şok, kadının bu adamı sevmemesine rağmen geride bırakmasına ve yeni bir adam yaratmasına yıllardır engel oluyor. Bu adamın zalimliği, kadını şoka sokuyor ve yeni / sevgi dolu bir duygusal titreşim geliştirmesini engelliyor.
Görünen o ki geride bırakmak aslında bilgeliktir.
Bir şeyi geride bırakınca yerine yeni bir şey gelir. Dolu olan bir uçak koltuğuna rezervasyon yapamazsınız ancak boş koltuklar sizi bir sonraki realiteye uçurabilir.

Peki siz neyi geride bırakmalısınız ?
Demet Yıldırım
Laya Holistic Terapi
demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir