Genel

İlgisizliğin Kökleri

Bazen çoğumuz sadece biraz sevgi almak için farkında olmadan sıradışı seçimler yapar ve hayatımızda uygunluk sınırında olmayan kişilere tutunabiliriz.

Çok az ilgiye ve sevgiye tabi olmak için evli insanlarla birlikte olanlar veya yıllar sonra hastalanıp ilginin köklerine ulaşmak için baba evine dönenler, kendisine hiç uygun olmayan kişilere aşk diye kapılanlar, onay almak için ruhuna uygun olmayan meslekleri seçenler … Hangisi ?

Bir de hala bu koşullara katlandığı halde yeterli ilgi, sevgi, onay, kabul, destek alamayanlar … Eğer hala hayatınızda size destek olacak, sizi çok sevecek ve sizinle yeterli zaman geçirecek sevgi kaynağı birileri yoksa siz kesinlikle küçükken yeterli sevgi ve ilgi alamadınız.

Belki çok sevildiniz ancak ebeveynleriniz uzaktaydı veya çok çalışıyorlardı.

Özellikle kızların babaları ile yeterli vakit geçirmeleri, ileriki hayatlarında acele etmeden sevgiyi deneyimlemeleri ve erkeğe güven geliştirmeleri açısından çok önemlidir. Veya erkeklerin anneleri ile yeterli vakit geçirmeleri gerçek şefkati ve sevgiyi tatmaları ileriki hayatlarında bu doğru duyguya yönelmeleri açısından çok önemlidir.

Yada misal olarak erkek; sadece kariyerine değer veren bir kadını seçip ilişkide duygusal boşluğa tutulacak ve bilinçaltı ilişkinin içinde ilişki arayarak alternatif aşk yaratacaktır.

Kadın ise çocukken yeterince sevilmediği için kendisini yeterince sevmeyen, sadece (varsayalım) babası gibi para gösterişi yapan ancak minik bir hediye ile ne kadar mutlu olabileceğini kaçıran adamlara yönelebilir.

Ve sonra neden böyle oluyor diye ver yansın ederiz .. Kök sebebi ise sadece çocukken yeterli ilgi, sevgi alamamak.

Belki babanız başka kıtadaydı veya yanınızdaydı ancak sizinle bir nedenden ötürü ilgilen(e)miyordu… Bilinçaltı bu ilgisizliği ileride referans olarak alacak ve bunu normal kabul edecektir.

Hayatınıza giren kişiler burnunuzun dibinde dahi olsa ilgisizlik acısı çekiyorsanız çalışmamız gereken konu kesinlikle çocukluğunuzdaki duygusal bedeniniz denebilir …
Bazen duygular ilk gün ki gibidir, sadece biz geçti sanırız … 

Özel seanslar
05315104865

Demet Yıldırım

demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir