İlişkiler

İlişkilerde Gerçekçi Olmayan Beklentiler

Bu hafta danışanlarda sıkça tekrar eden bir patern vardı. Tıkanık ilişkiler ve gerçekçi olmayan beklentiler.

Şimdi gerçekçi olmayan ilişkilerden bazı tiplemeleri sıralıyorum,

– Evli ama olsun, sadece güzel vakit geçirmek istiyorum.

– 7 yıldır birlikteyiz, evlilik konuşmuyoruz, beni sürekli aşağılıyor, ama ben değişirsem her şeyin güzel olacağını söylüyor.

– Bana ev, araba alsın o zaman.

– Ondan para alıp iş kurmalıyım, 2 yılımı yedi. Öylece bırakıp gidemem şimdi. Başkasına mı yar olsun?

– Bu kişiyle hiç sohbet etmedik, sizce benim hakkımda ne düşünüyor, astroloji bunu bilebilir mi ? (6 ay oldu iletişim kuramıyor, iletişim kuramadığımız kişiyle ilişki kuramayız)

– Çok ukala ve kendini beğenmiş biri, ama özgüvenli aslında değil mi ?

Bir de vaka inceleyelim;

Mesela örnek bir olayda bir danışan şöyle diyor;

Evli biriyle birlikteyim, başta bilmiyordum, öğrenince kıyamet koptu tabi ama şimdi beni neden aramıyor? E yeni çocuğu da oldu tabi ama olsun, beni arasın. Peki bu ilişkiden beklentin nedir diyorum. İyi vakit geçirmek diyor. Yalnız böyle bir ilişki modeli yok, ayrıca iyi vakit geçirmek istediğin adamın seninle geçirecek boş vakti yok. Ya çok haklısın Demet, o kadar doğru bir şey söyledin ki… İki dakika geçiyor tekrar şöyle diyor; ama beni arasın, ben neden aranmıyorum? Benim gibi bir kadın nasıl aranmaz? İşte bu kısım ego. Hem ilişki modeli firari hem de egoma ne olacak diye telaş yapıyoruz. Danışan benden bir sene önce de seans almıştı. Orda da kapasitesini karşılamayan bir partner vardı. Bırak dedim, bırakmadı. 1 sene sonra keşke sen bırak dediğinde bıraksaymışım dedi. Falcılara koştu, bu çocukta büyü varmış dendi … Mesela ben büyü belirtilerinden iyi anlarım. İntiharın eşiğinden kaç kişiyi çevirmişimdir, (sağlam Kuran okunması lazım). Büyüden mütevellit olsaydı başta birlikte çözerdik. Yani sonuca gelirsek bunlar bahane, biz insanlar gerçekçi olmak gerektiğinde fantazilere sığınmanın avantaj payı yaratacağına inanıyoruz. Gerçekçi olmak bize ömürden zaman kazandırır. Ve böylece olur olmaz ilişkilere enerji aktarmaktan büyük oranda kurtulmuş oluruz.

demetyildirim.com

Holistic Caffe / İstanbul Setüstü

instagram : @layaholistic, @holisticcaffe, @laya.store

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir