Genel

Kabul veya Kontrol

Kabul mü Kontrol mü ?
Ne zaman kabul vermeli ve ne zaman kontrol etmeliyiz?
Hayatı olduğu gibi kabul etmemek yani kontrolcülük aslında bir alışkanlık ve yaşam biçimi.
Çoğunlukla ilişkilerde karşımızdaki kişiyi değiştirmeye çalışırız ve aslında merkezimizde kalarak onları kabul ederken, kendi kendilerine dönüşmeleri için alan tutmayı unuturuz. 
İlişkileri bir kriz haline getiren bu alışkanlık bunca zamandan sonra nasıl değişebilir ?
Bir kaç gün önce benden seans almak istediğini söyleyen ve aslında dünyayı gezerek ezoterik öğretileri sindirme imkanı bulmuş bir kişi bana telefon açtı, biraz sohbet ettikten sonra bana şunları söyledi ; biliyor musunuz Demet hanım, ben hayata ve insanlara güvenmeye başladığımda bütün realitem değişmeye başladı. Karşımda harika insanlar, fırsatlar ve koşullar şekillenmeye başladı… İşte sadece burada dahi büyük bir öğreti vardı…
Başka bir danışmanımın hikayesi ise şöyle : Ofiste beni kabul etmeyen bir müdür vardı ve sabahları beni görmek istemediğini ve kapımı kapalı tutmamı istiyordu. Bu durum beni hem öfkelendiriyor hem de kalbimi kırıyordu. Bir sabah yine kapımı kapatmamı istedi, ayağa kalktım ve tabi Cemil bey hemen kapatıyorum dedim ancak içimde gram öfke yoktu. O an ona karşı büyük bir sevgi ve merhamet duydum. Sonrasında bütün olaylar değişti. O gün Cemil bey’in ofisini benim bulunduğum yerden taşıdılar. Ve sonrasında hep halimi hatırımı soran oydu ve babamın hastalığı döneminde en çok benimle ilgilenen o oldu…. Şimdi burada sizce de müthiş bir öğreti yok mu ?
Böylece insanları değiştirmek yerine dönüştürebiliriz…

Sevgilerimle,
demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir