Spiritüel Teknikler

Kök Çakra Nasıl Çalışır ?

Kök çakramız ilk çakra olarak en fiziksel olan enerji boyutudur.

0-7 yaş aralığında bu enerji merkezi tarafından yönetilir ve Dünya üzerinde yürümeyi ve farkedilmeyi öğreniriz.

Yardımcı doğal taşları; kırmızı akik, lal, hematit, turmalin ve jasper gibi taşlardır.

Yardımcı yağlar: Zencefil ve karanfil yağıdır.

Kök çakra bir ağacın kökleri gibi kendi ayaklarımızın üstünde sapasağlam durmayı ve hayatta kalmayı temsil eder. Dolayısıyla bu çakra merkezinde en büyük ölüm korkularımız birikir.

Merkezi kuyruk sokumunun ucudur. Yogada bu enerji merkezini bulmak için apış arası kaslarını sıkıp bırakırız. Ayrıca bağdaş kurarak otururken kuyruk sokumunun ucu yere değdiğinden anda kalmaya yardımcıdır. Kök çakrası gelişmemiş bir insan pek anda kalamaz ve sürekli maymun zihin dediğimiz markata sıçrayıp durur.

Kişi kök çakra bilinci ile hareket ettiğinde maddiyata çok düşkün olur ve bilinç düzeyinin gelişmemiş olduğunu gösterir. Bu çakra merkezi üst çakra boyutları ile doğru iletişim halinde olmalıdır.

Her hangi bir bedensel aktivite bedenimizin daha fazla farkında olmamızı sağlar.

Mesela sandalda kürek çekerken sırt kaslarınızı normalden daha fazla hisseder ve daha fazla bedende yani anda kalırız, böylece her hareketle birlikte kök çakra güçlenmiş olur. Bu durumda kök çakrayı güçlendirmek için spor, dövüş, sanatları, yürüyüş, yoga, tai chi gibi egzersizler yapabiliriz. Ayrıca evi temizlemek, bulaşıkları elde yıkamak yada arabayı yıkamak da eylem halinde olmayı gerektirdiğinden kök çakrayı güçlendirir.

Tabi fiziksel tükenmişlik yaratmadan bedeni aşırı yormamak kaydıyla hepsi faydalıdır.

Zen meditasyonu yapmak fiziksel aktivitenin zıttı gibi görünse de bedenin farkında olmak için yararlıdır. Bir de bioenerji ile avuçlarınızın ortasında kırmızı bir enerji topu oluşturup nefesle kök çakraya yüklerseniz çakranız hızlı açılır ancak blokajlar da hızlı çözüleceği için hızlı yüzleşmeler meydana gelebilir. Bu aşamada bir rehbere ihtiyacınız olabilir.

Çakra aktivasyonu için kristal terapi cihazları son dönemde oldukça ilgi odağı oldu, bu cihazlar 24 karat kesime sahip kristallerle çakralara, çakra renklerinde kristalize ışık aktarır. Aslında bu durum yemek yemeden kristal ışıklarla beslenen kayıp imparatorluk Atlantis’teki halkın alışkanlıklarını çağrıştırıyor.

Kristal Terapi deneyimi için İstanbul Laya Store Kabataş mağazamızı ziyaret edebilirsiniz

Bilgi ve randevu : 05315104865

İnstagram : @layaholistic @laya.store @holisticcaffe

İstanbul Kabataş Setüstü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir