Seans Deneyimleri

Ödem ve İlerleme Kabiliyetinizi Bloke Etmek

Bugün bir danışanımla vaktin sırrı üzerine konuştuk. O kendini aradığını anlattı ve kendini keşfedince çok heyecan dolu olacağını ancak kendisini bir türlü keşfedemediğini söyledi. Zaten vücudu 10 kg ödem tutuyormuş. Psikologla da çalışmışlar, tıbbi sebep yokmuş, bir korkudan ileri geliyormuş ama henüz bulamamışlar.

Ben de onun asıl aradığının kendisi değil ezoterik bir araç olduğunu söyledim. Ancak bu yöntem vakti saati geldiğinde kendini gösterecekti. O saate kadar belirsiz de olsa onca farklı yöntem denemesi gerekiyordu. Danışanın kök çakrası zayıf olduğu için bir şeyler denemek yerine zihinde kurgulayıp kendini keşfetme yolculuğuna olmadık mucizevi anlamlar yüklemişti. Danışana kendisini durdurduğunu ve ilerleme kabiliyetini bloke ettiğini anlattım ve kendi başıma gelen bir şeyi ekledim;

Geçmişte bir organizasyon için bir pankart hazırlamam gerekiyordu ancak nedense bu pankartı hazırlamaya niyetlendiğimde içime sıkıntı basıyordu. Sebebini bilmiyordum (çünkü sebebini öğrenmenin vakti saati gelmemişti). Bu şekilde üç ay geçti ve araya başka işler girdi. Gel zaman git zaman öğrendik ki o ilçenin belediyesi bu tip bir pankarta izin vermiyormuş, zaten tasarlayıp hazırlasak bile iptal edilecekmiş, meğer bu yüzden içime sıkıntılar basıyormuş. Ancak bu bilgi kendini açık etmediği için ben bunu bilemezmişim.

Demek ki biz çırpınsak da kendimizi paralasak da, bir şeyleri itelemenin her zaman sonuca olumlu bir katkısı olmuyor, tersine iç sesimizi dinlemezsek daha da büyük çaplı sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz. Peki böyle süreçleri nasıl yönetmemiz gerekiyor? Hem süreci ilerletmemiz gerekiyor hem de süreci ilerletmek için gerekli bilgi bize ulaşmamış oluyor. Böyle zamanlarda yapılacak tek şey vaktin sırrını açık etmesini beklemektir. Sabırla acele etmeden ve iç sesimizi gözardı etmeden, kendimizi de zorlayıp yıpratmadan belirsizliği aşmak … sabırla vaktin kendi sırrını açık etmesini beklemek…

İnsanlar telaş içinde bir şeyleri bir an evvel halletmek isterler. Bazı işler su gibi akar ancak bazıları engel çıkarır. Aslında bu engeller birer rehberdir. Bize bir şey anlatmak isterler.
Ve sadece sabrettiğimizde vaktin dili çözülebilir

Demet Yıldırım

Laya Holistic’s
Blog | Event | Sessions | Caffe | Store | Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir