Holistic Sağlık

Şizofreni Belirtileri

Halüsinasyon, şüphecilik, kurgusallık, tutarsız konuşma, başkalarından uzaklaşma, odaklanmada güçlük, dikkatini vermede güçlük, bu dünyaya ait olmama hissi, sıra dışı olma hissi, d vitamini eksikliği, depresif hissetmek ayrıca astrolojide baş bölgesini yönettiği için koç burcu yerleşimleri.

Gaps diyeti kitabı bildiğiniz gibi otizm, disleksi, depresyon veya şizofreninin diyetle aşılabileceğini anlatan ve doktorlar tarafından yazılan bağırsak eliminasyonu odaklı bir kitap. Bunun dışında büyürken ilgisiz kalmak, çocukken sevgisiz kalmak, ihtiyacımız olan kaynaklara ulaşamamak ve besinsiz kalmak ileride yaşayacağımız bazı hastalıkların da tohumunu toprağa serpmiş oluyor. Özellikle ailenin çocuğu kabullenmediği hissi çocukta duygusal çöküntüye neden olarak ileride zihinsel kaçışı bu tip bir hastalıkla tetikleyebilir.

Bir gün beni şizofren olduğunu söyleyen bir danışan aradı ancak şizofreniyi spirutuel yollarla ıslah etmek için değil, zaten psikiyatristi ilaç vermişti, uzaylılarla bağlantı kurmak istiyordu hatta onları görüyordu ve isimleri vardı. Konuşup gülüşüyorlardı. Oraya ait olduğuna inanıyordu.
Benim onu anlayabileceğimi ve telepati kuracağımı hissetmiş ben de tamam olur dedim. Nasıl bir yolculuğa çıkacağımızı ben de bilmiyordum. Birlikte meditasyonlar kurguladık. Uzayla bağlantı kurunca dünyada olduğundan daha mutlu hissediyordu. Ancak şüpheci oldukları için o da bana sonsuz güvenmekle birlikte sonradan benden de şüphe ettiğini hissettim. Ayrıca sürekli ilgi istiyordu, normal bir danışandan daha fazla yazışma, soru sorma ihtiyacı içinde oluyorlar. Kendilerini kimseye açamadıkları için de olabilir.

O sıralar bir şizofreni sergisine katıldım. Bir kabine giriyordunuz ve skeptik yani şüphe dolu anonslar duyuyordunuz. Bu sesler şizofrenlerin zihnini yansıtıyormuş. Şöyle anonslar geçiyordu : Bak şu arkadaki, seni öldürmeyi planlıyor, yavaşça kafanı çevir ve bak!

O sergide şizofren hastalarını gerçekten anladığımı hissettim. Bugün yine aklıma geldi gözlemlerimi paylaşmak istedim.

Genetik olarak şizofreniye yatkın olsak da ailede her bireyde açığa çıkmıyor, içeride bir yerde duygusal harabiyet yaşayan kişiler daha yatkın olabiliyor. Astrolojik olarak 8. Ev koçta olursa bu tip hastalıkları erken yaşlarda tetikleyebilir , Uranüs sert açı almışsa da risklidir ancak haritayı bütünsel olarak yorumlamak doğru olur. Fokal chirona da bakmak gerekir.

Psikiyatrik vakalarda tanı ve teşhiste veya tedavide tıp hala çaresiz ve yetersiz… Halk da bilgisiz olduğu için aramızda dolaşan klinik vaka insanları normal veya kendimiz gibi zannedip anlam veremiyoruz. Bu da bizi ruhsal çalışmalara sevk ediyor. Anlamak istiyoruz.

Doğum haritası analizi için yazabilirsiniz.

@layaholistic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir