Ruhsal Enerji

Para Sizden Değerli mi ?

Zaman zaman kendiniz yerine parayı seçtiğinizi fark ettiğiniz oluyor mu ?

Hayatının bir dönemi büyük maddi sıkıntı yaşayan insanlar daha sonraki dönemde para kendilerinden daha değerliymiş gibi davranabilir ve seçimler yapabilirler. Bunun sebebi tam olarak değersizlik duygusu değildir; kişinin tekrar maddi sıkıntı yaşadığı günlere geri dönmeme çabasıdır. Bu sebeple kendilerini yıpratacak surette uzun çalışma saatleri kovalarlar veya diğer insanların tercih etmeyeceği koşullara katlanırlar. Böylesine maddi şok yaşamamış insanlar için bu tutum anlaşılabilir değildir. Herhangi bir şok yaşamayan insanlar için ihtiyaçları veya sağlık harcamaları paradan daha değerli ve öncelikli olabilirken finansal korku taşıyan kişiler en kritik koşulda bile istemsizce sağlığını veya iç huzurunu değil istemsizce parayı seçebilirler.

Bu kişileri durduran tek şey yine bozulan sağlıklarıdır. Ancak sağlıkları bozulduğunda bir şeyleri yanlış yaptıklarını anlayabilirler. Daha ileri durumlarda da sevdiklerine bir zeval gelir ve yine dururlar.

Hayat onları yine durmaya zorlamıştır.

Aslında bir kere sistem bozulduğunda tekrar rayına oturması bazen yıllar sürüyor; hayatımızdaki diğer konularda da böyle. Bir şeyin bu kadar yoldan çıkmasına mümkünse izin vermememiz gerekiyor ancak hayat bazen sel gibi bizi basıp götürüyor. Yani bolluk akışı sekteye uğradığında yeniden dengeyi bulmak için bilinçli kalmak gerekiyor. Bundan sonraki hayatımızı sadece daha fazla paraya adamak yeni tarzımız olmamalı; bu stilde bir yaşam bize keyiften çok dengesizlik getirebilir ve konforumuzu bizden çalabilir.

Böyle durumlarda kendinize şu soruyu sorun , büyük bir finansal şok yaşamasaydım şimdi hayatım nasıl olurdu ?

İşte denge orada bir yerde …

Sevgiyle ve dengede kalın

demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir