Astroloji ve Doğum Haritası

Ay Düğümleri Nedir : Aslında hep bir şeyleri bırakmayı öğreniyoruz

Gökyüzünde her 19 ayda bir ay düğümleri yani tutulmaların gerçekleştiği burçlar yer değiştirir. Bu burçlar sizin doğum haritanızda hangi eve denk düşüyorsa güney aksındaki konuları bırakmayı öğrenip kuzey aksını seçebilmeyi öğrenmeniz beklenir. Böylece 19 aylık dönemi başarıyla tamamlamış sayılırsınız.

Güncel olarak ay düğümleri Koç – Terazi aksında. Kuzey ay düğüm Koç burcuna düşen evinize koşar adım gitmenizi beklerken Güney ay düğüm Terazi burcuna düşen ev konularını bir an evvel bırakabilmemiz bekleniyor.

Mezuniyet tarihimiz : 12 Ocak 2025

Ana tema : İlişkiler (terazi), Bireysellik (koç)

Kısaca Güney Ay Düğüm : GAD

Kısaca Kuzey Ay Düğüm : KAD

Bu akşam 7. Evinde tutulma gerçekleşen bir danışan hastanelik olmuş. Sebebi ise eşinin mal varlığına el koyuluyor o da kurtarmaya çalıştıkça işler ters gidiyor. 7. Ev astrolojide ortaklık, evlilik ve kontrat işleri anlamı taşır. Aslında danışanın kendine odaklanması daha verimli olur. Yani kaybettiğini düşündüğünden daha fazlasını kendi içinde kendi yetenekleriyle oluşturabilir.

Ancak odağımızı buraya çevirebilmemiz uygulamada kolay değildir. Çünkü GAD alıştığımız alandır, uzun süredir bu alanda bir konfor oluşmuştur ve şu an bu konfor tehdit altında olduğundan keyifli ve sevgiyle bir bırakma şekline bürünmek yerine çığlık çığlığa gitmektedir.

Bu bilgiler ışığında doğum haritasını bilenler için bırakılması gerekenler listesi hazırladım. Yükselene göre listeyi hazırlayınca derecelerden dolayı her zaman liste tutmuyor o sebeple evlere göre anlatıyorum ancak yine de yükselen detayı belirteceğim. Yorumlar sizi anlatmıyorsa bir önceki veya bir sonraki yorumu da okuyabilirsiniz. Örnek haritayı bırakıyorum. Astrolojisini bilmeyenler iletişim bölümünden danışmanlık hizmeti alabilirler.

Güney ay düğüm transiti 7. Evde

Güney Ay Düğüm Terazide iken Neyi Bırakmalısınız ?

Güney Ay Düğümünüzün Geçtiği Eve Göre Konular , burcunuza veya yükselen burcunuza göre :

GAD 1. Evde : Bekarlığı, bireysel takılmayı, yalnız yaşamayı, tek kişilik seçimler yapmayı, bencilliği bırakmalısınız. Bir ilişki içinde durabilmeyi, partnerin gölge yanları açığa çıktığında kaçmamayı ve uyum sağlamayı öğrenmelisiniz. Her şeyi kendim çözerim yaklaşımının işe yaramadığı bir dönem. Ayrıca evlilik sözleşmesi dahil hukuki kontratlarda uzmanlaşmanız gerekiyor. ( ~Yükselen Teraziler)

GAD 2. Evde : Dünya malına tutunmayı, sabit fikirliliği, estetik güzellikle herşeyi çözebileceğiniz inancını, değişime olan direncinizi, para ile öz değer bulmayı, bazen ev, araba, tarla gibi mülkleri bırakmalısınız. Para ile her şeyin çözülmediği bir dönem. Daha derinlemesine çözümler , için ruhsal çalışmalardan destek alma zamanı. Majikal yöntemlerin ( yıldız yükseltme, nazar çalışması vs) işe yaradığı bir dönem. ( ~ Yükselen Başak)

GAD 3. Evde : Yüzeysel çözümler bulmayı, yüzeysel ilişkileri, size zarar veren komşuları veya kardeş, kuzen, akraba gibi yakın çevre ilişkilerini, yüzeysel eğitimleri, ufkunuzu daraltan kişileri, dağınık ve kararsız bazı hava elementi arkadaşlarınızı, size zarar veren motorlu taşıtları, yine size fayda sağlamayan eğitim kurumlarını veya ticari ilişkileri bırakmalısınız. (~Yükselen Aslan)

GAD 4. Evde : Size zarar veren aile ilişkilerini, başarınıza kısıtlayan ve kardeşler arasında adil olmayan ebeveynleri, bireyselleşmenizi yada ayrı bir yuva kurmanızı baltalayan ve vicdan meselesi haline getiren ilişkileri, kariyerinizdeki ilerlemeyi desteklemeyen aile sandığınız yapışık kök ilişkilerinizi, köklenmiş ancak ilerlemeyen ve bağlı hale geldiğiniz bazı kurum ve kuruluşları bırakmalısınız. (~ Yükselen Yengeç)

GAD 5. Evde : Sadece kendi zevkleriniz için yaşamayı ,hobi dünyasında takılmayı, sadece show yapmayı, varsa çocuklarınızın hayatına aşırı odaklanıp kendi ideallerinizden vazgeçmeyi bırakmalısınız. Daha reformist hareketlerle topluma faydalı olabilecek bazı projeleri hayata geçirme vakti. Size ihtiyacı olan yani yardımınızı bekleyen bir takım insanları gözardı etmemelisiniz. Bu yardımlaşma dönemi ilerleyen zamanlarda size büyük bir topluluk kazandıracak. (~Yükselen İkizler)

GAD 6. Evde : Mükemmeliyetçiliği, detaylara aşırı odaklanmayı, kontrolcü olmayı, zihin gücü ile her şeyi çözebileceğinizi varsaymayı, sağlıkla ilgili takıntıları, varsa temizlik hastalığınızı bırakmayı öğrenmeni gereken bir dönem. Zihin gücünüzden çok gözle görülmeyen güçlerden destek almayı, akışına bırakmayı, daha doğrusu akışa teslim olmayı, ve bu belirsizliğe izin vermeyi, ilahi yardımın geleceğinden şüphe etmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Ve bazen fedakarlık yapmaya hazır olup, bazen de sonlandırmamız gereken şeyleri sonlandırabilmeyi öğrenmemiz gerekiyor (~Yükselen Boğa)

GAD 7. Evde : Sizin boşanmanız gelmiş olabilir. Evlilik veya artık size hizmet etmeyen bir kontratın feshi söz konusu. Size hizmet etmeyen her türlü ilişkiyi kendiniz bitirmek isteyeceksiniz. Eğer direnç gösterirseniz 19 ay boyunca ay tutulmaları size defalarca neden bırakmanız gerektiğini hatırlatacak. Eğer yolunda giden bir evliliğiniz varsa bu tutulmalar size boşanma getirmez. Eğer toksik anlamda zehirleniyor ve hala ilişkiye tutunmaya çalışıyorsanız tutulmalar size doğru yolu gösterecektir. (~Yükselen Koç)

GAD 8. Evde : Her şeyin altında başka bir anlam aramayı, psikanaliz yapmayı, eşinizin başına gelenlerin sizinle bir ilgisi olduğunu ve belki de sorunun sizde olduğunu düşünmeyi bırakmanız gerekiyor. Bunun yerine gökyüzü sizden daha materyal çözümler üretmenizi bekliyor. Nakit para akışınızı güçlendirmek, kredilere bel bağlamaktan özgürleşmek, eşin parası veya borçlarından özgürleşmek için iyi bir dönem. Paranın değerini bilmek, mülklerinize sahip çıkmak, değer kaybetmeyip değer kazanmanızı sağlar. Bazen tüm bunlar için maaşlı işinizi bırakmanız gerekebilir. (~Yükselen Balık)

GAD 9. Evde : Uzaklara kaçmayı, başıboşluğu, çareyi başka memleketlerde, başka diyarlarda aramayı bırakmanız gerekiyor. Çünkü çare yanı başınızda. Ticari girişimleriniz sonuç verebilir. Eğitim açmak, e-ticaret sitesi kurmak için iyi bir dönem. Dağılmak, serseri-avare yaşam tarzı, aşırı spontanlık işe yaramayacak. Gerçek ticari network içinde olmak size bambaşka kapılar açacak. Bu dönem yakın çevreniz sizi destekliyor. Kardeş, komşu, kuzen, akraba gibi yakın çevrenizin size ne demek istediğine kulak verin. ( ~ Yükselen kova)

GAD 10. Evde : Sert, disiplinli, başarı odaklı, aşırı ciddiyetli olmayı bırakıp biraz kalbinizin sesini dinleme zamanı. sizin de sevgiye ihtiyacınız var ve uzun süredir bu ihtiyacınız başarılara koşarak örtbas etmeye çalışıyorsunuz. Bu dönem daha fazla başarı kalbinizi ısıtmayabilir. İhtiyacınız olan şey sıcak bir yuva kurmak veya zaten bir aileniz varsa ailenizle daha fazla sevgi tabanlı iletişim kurmak ve sevdiklerinizle zaman ayırmak size iyi gelecektir. ( ~Yükselen oğlak)

GAD 11. Evde : Daima başkalarını düşünmeyi, başkalarının ihtiyaçlarının sizin ihtiyaçlarınızın önüne geçmesini ve hayattan aldığınız keyfi kısıtlamasını bırakmanız gereken bir dönem. Ayrıca ideallerinizi gerçekleştirmek isterken hayatın zevklerini kaçırıp hayatı kutlamayı unuttuğunuzu fark ettiğiniz bir zaman dilimi. Varsa çocuklarınız bu dönem sizden daha fazla ilgi bekliyor. Büyük ideolojilerinizi bir kenara bırakıp, bütünün hayrına çalıştığınız kadar, kendi çekirdek yaşamımızı da onurlandırmanız gereken bir dönemdesiniz. (~ yükselen yay)

GAD 12. Evde : İnziva, depresyon halleri, bazen melankolik durumlar, rüya aleminde yaşamak, sürekli gizli sırları deşifre etmeye çalışmak ve hayalperest olmak gibi tutumları bırakmamız gereken bir dönem. Gökyüzünde tema ilişkiler olduğu için ilişkide dayanışma içinde olmak yerine, bir kenara çekilip depresif tutumlar sergilemek bu dönem iyi bir kaçış tekniği değildir. Bilinçaltımızda takılı kaldığınız, geçmişten beri bırakamadığınız bazı inançları bırakmak için iyi bir dönemdir. Her şeyi belirsizliğe sürüklemek yerine, hayatı iyi organize etmek, günü planlamak, sağlığımıza dikkat etmek, uyuşukluk yerine çalışkan ve dinamik bir tutum sergilemek faydalı olacaktır. Ruhsal cevaplar aramaktan çok bedensel şifalanmaya odaklanmak olumlu sonuç verecektir. (~ yükselen akrep)

Her hakkı saklıdır. demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir