Genel

Psişik Yetenekler Açılırken Nötr Kalabilmek

Bir danışanımla karmik döngülerini çözmek üzere seanslarda çalışmalarımız devam ederken, onun çok da beklemediği bir şey oldu; psişik yetenekleri günden güne artar oldu. Her şeyi önceden görüp algılar hale geldi. Ve bir gün evi yanacak olan bir arkadaşını bir gün önceden kötü birşey olacağı ile ilgili uyardı, ancak ne var ki kendisi nötr kalamıyor ve herkesten çok ödü kopuyordu. Korkuları o kadar yükseliyordu ki aldığı rehberliklerle nasıl baş edeceğini bilemeyip korkudan yeteneklerini tekrar tekrar kapatıyordu. Hatta bu dönem rüyasında rehberleri ile dahi tanıştı.
2 kişilermiş. Bu onun için oldukça olağan dışı bir durumdu. O gün çok huzurluydu ancak zihni ona korkması gerektiğini söylüyordu. Bana hem harika hem korkunç bir şey olmuş gibi anlatıyor, Düz bir hayat yaşamak istiyorum diyerek kendini ve yeteneklerini reddetme konusunda toplumsal şartlanma yaşıyordu. Sonuçta ona yeteneklerini kullanmanın bir seçim olduğunu ancak yüzeysel bir bakış açısının da ruhunu tatmin etmeyeceğini ifade ettim. Rehberlik aldığı zamanlar nötr kalabilmeyi öğrenmesi gerektiğini aktardım.
Bu ona çok mantıklı geldi.
Tabi ya … Nötr kalmak…
Zaten sen var olan bir enerji döngüsünü algılıyor ve insanları uyarıyorsun, kişilerin dikkat çemberini genişletiyorsun, bu çok değerli bir rehberlik dedim. Tek yapman gereken nötr kalmak. Çünkü her yaratım kişiye özel karmik bağların uzantısıdır. Zaten olan olmuştur.

Bu açıklama onu tamamen yatıştırdı …

Bu gibi durumlarda her korktuğumuzda göbek çakramız da tıkanır ve psişik yeteneklerimiz kapanır. Bu sebeple psişik yetenekler açılırken sacral çakrayı gevşetmeniz gerektiğini de unutmayın.

Çok önceden bu danışanımın çok yetenekli olduğunu tuhaf bir şekilde saçlarından yayılan manyetik enerjiden anlamıştım. Önce anlamlandıramadım. Sonra askere alınan ve saçları kesilen Kızılderililer’in bir anda psişik yeteneklerinin kaybolduğunu ve düşmanın hangi yönden geldiğini algılayamadıklarını hatırladım. Saçlarımızda da özel enerjiler biriktiğini hatırlatmak isterim.

Nötr /tarafsız kalmak günlük yaşamda da çok değerli bir tutumdur :
Modum sürekli düşüyor.
2 gün mutluysam 3 gün değilim.
Mutlu olmaktan korkar oldum.
Acaba şimdi ne olacak ?
Bazen özgüvenim tavan; bazen yerlerdeyim …
Diyorsanız NÖTR kalabilmeyi öğrenme vakti !
Çevremiz rengarenk insanlarla (!) ve türlü türlü olaylarla çevrili.
Bir insan gelip kolayca sizin modunuzu etkileyebiliyor ve düşürüyorsa, temelde bunun sizinle bir alakası var. Aynı şekilde meydana gelen can sıkıcı bir olay da sizi alt üst ediyorsa bazı radikal kararlar alma vakti gelmiş olabilir.
Mesela; Etrafımda meydana gelen her olayın bireysel ve bütünsel döngüde özel sebepleri olduğunu biliyorum. Ben bugün nötr kalmayı seçerek hem kendimi korumayı hem de olayların yaratım zincirini kavramayı seçiyorum !
Diyebilirsiniz …

Çünkü öteki türlü insanlar felaket yaratıyor, bize de dövünmek kalıyor. Bu tekamül yolunda çok fayda sağlar bir tutum değil. Üzülmek, üzüldüğün şeyi güçlendirir.

Nötr kalmak kolay değildir, ancak bir kere öğrenince eski halinize gülüp geçebilirsiniz.

İnsanları olduğu gibi kabul etmeli !
Biz genelde insanları kendi tarzlarımız doğrultusunda değiştirme çabası içindeyizdir.
Çünkü o kişiler yanlış yapıyor, e biz de doğrusunu biliyoruz !
Ancak ne var ki çoğu kez agresif müdahalelerimiz işe yaramaz.
O kişiler değişmez ve hayat kavga, gürültü ile akıp gider.
Aslında insanlar biz değiştiğimizde değişirler.
Düşünsenize tavırlarımız değişmiş, aynı olaylara aynı tepkileri vermiyoruz !
Bilirsiniz, en büyük değişimleri, davranışlarımızla ve yaratımlarımızla örnek olarak sağlayabiliriz.

En içten sevgilerimle,
Nötr kalın, esen kalın ; )


demetyildirim.com

05315104865

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir