Genel

Timüs Bezi Masajı

Bağışıklık için Timüs bezi Masajı :

Pembe kuvars taşı ve bir kaç damla saf gül yağı ile her gece uyumadan önce orta şiddette basınçla timüs bezine (iki gögüs kafesinin ortası) masaj yapabilirsiniz. Bu sırada göğüs kafesi genişletilerek akciğer nefesi alınır ve kalp bölgesine odaklanılır.
Kalbinizi yoran, üzen tüm yaşanmışlıkların etkisi dağılırken artan timüs bezi fonksiyonları ile kalbinizin genişleyip rahatladığını farkedecek ve kalbinize ihtiyacı olan ilgiyi yönlendirebileceksiniz.

Doğal taş ve saf yağlara arama butonundan ulaşabilirsiniz. “Timus bezinin titreşim hızı ne kadar yüksekse bu durum vücudun bir o kadar sağlıklı çalıştığının göstergesidir. Timüs bezi yaşla paralellik gösterir. Hareketleri beyin tarafından kontrol edilen timüs bezi, üzüntü ve kahkaha anlarında farklı fonksiyonlara sebebiyet verir. İyi hissetmek ve gülmenin faydası ile orantılı olan timüs bezi, aynı şekilde 
stres altında da çalışmaz haline gelebilir. “

Aynı şekilde ağıt yakan annelerin timüs bezine vurarak feryat etmesi acıyı dindirmek ve metaneti (bağışıklığı) artırmak içindir.

Alternatif tıp uygulamalarında da timüse basınç uygulamak bedeni en çok şifalandıran masaj tekniklerinde ön sıralarda yer alır.

Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre bağışıklık sistemi iyi çalışan insanların karşı cins tarafından daha çekici bulunduğu saptanmış. Yani önce ihtiyacımız olan ilgiyi kendimize vermeden karşı tarafta istediğimiz koşullarda sevgi ve ilgi oluşturamıyoruz.

Gece uyumadan önce olumlu duygularınızla bağ kurup uykuya dalmak ve kalp çakranızı yeniden hizalamak için en ideal zamandır.

Doğal taşların içerdiği mineraller açık deri gözenekleri ile dermise geçer. Yağlar ise bu geçişi hızlandırmak için kullanılır. 
Mitolojide bu taşın dünyaya Aşk Tanrısı Eros tarafından armağan edildiğine inanılır ve pembe kuvars sayesinde bir çok inatçı kalp kazanılmıştır.

Pembe Kuvars ve Kunzit gibi pembe renkli taşlar kalp çakramızı çalıştırır ve bağışıklık, özsevgi, mutluluk, aşk, hücre yenilenmesi, pozitif enerji gibi alanlarda antik zamanlardan bu yana sıklıkla kullanılır.

Sevgilerimle,
Demet Yıldırım

demetyildirim.com
@layaholistic
@laya.store

Seanslar : 05315104865

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir