Genel

Yüksek Benlik Sıçraması ve Bahaneler

Yüksek Benlik Sıçraması;

Ruh yükselmeye hazırsa önünde artık bir engel kalmamıştır, doğru rehberlik ve hakikat bilgisi ona kendiliğinden ulaşmaya başlar. Yani, “Öğrenci hazır olduğunda öğretmen görünür.” Yüksek benlik değişime hazır olduğunda, ruh gerekli tüm kaynaklara ulaşmanın yollarını açar.

Ruhunu dinlersen yolu bulabilirsin.

Sadece bu koşullarda ışığı bulabilirsin.

Ruhunun dediği şeyi yap artık.

Ruh, içinde bulunduğu realiteden, acı çekse bile şimdilik memnunsa (olaylar örgüsünden) henüz bir çıkarsama yapmadıysa hayatında yeni bir açılım olmaz. Bir bahane üretir ve zihnini ulaşılmaza odaklar. Örneğin, şifalanmak için Himalayalar’a gitmesi gerektiğine kendini inandırır ve bunun için yeterli bütçesi olmadığını, kaderin kendisini desteklemediğini, halbuki değişimi herşeyden çok istediğini öne sürebilir. Yeterli bütçesi varsa bile “çocuğum var özgür değilim”, “şu korkum var yapamam” diyebilir.

Yani yüksek benlik hazır olmadıkça egonun bahaneleri de bitmez.

Bu yazı; yıllardır bana mesaj atıp seans almak istiyorum ancak engelim, blokajim var, zamanım, param yok, derdim çok diyenlere gelsin. 

Eskiden böyle kişilere destek olmak için ücretsiz çalışmalar yapardım, sonra farkettim ki bu hiç de işe yaramıyor ve bahane bitmiyor. Yolu yarım bırakıp, suçlu aranıyor …
Ve anladım ki kişinin kendi tekamülü için sorumluluk alması ve disiplin kazanması gerekiyor.

İhtiyacımız olan daha fazla teknik, daha fazla kitap, daha fazla sayıda seans, daha fazla eğitici video, daha fazla seyahat değil.

İhtiyacımız olan şey daha fazla self-disiplin ! (Bedensel ritmik uygulamalar hayatınıza disiplin getirir. Yoga, namaz, ay ve mevsim döngüleri ayinleri…) Yani yüksek benlik hazır olunca böyle engeller çalışmaz.

Ayrıca hazır hissetmiyorsanız kendinizi zorlamamalı, önünüzdeki basamaklara odaklanmalısınız.

Siz şifalanmaya %5 değil %100 enerji koyduğunuzda bakın bakalım gidişat nasıl değişiyor ?

Ucundan kıyısından şifa çalışması diye bir şey yok.

Hep veya hiç.

Kendimden biliyorum.

Hug you world, seni kucakladım dünya

Demet Yıldırım

demetyildirim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir