Astroloji ve Doğum Haritası

Aslan Dolunayı (16.02.22)

16 şubat Aslan dolunayı;


Bu Dolunay Aslan burcunda olduğu için gurur, ego ve liderlik vasıflarımızı öne çıkarmak isteyeceğimiz bir on günlük süreç yaşayacağız. Parlamak, sahnede olmak, övülmek, hayran toplamak herkese iyi gelecektir. Ay’ın venüs ve marsla güzel kontağı da aşk ve flört konularında güzel bir on günlük dönem olduğunu ifade ediyor. Dolunay anının yükseleni başak burcunda. Yönetici gezegeni merkür, anın haritasında 5. Eve düştüğünden çocukların özgürlüğü ve eğitim hayatıyla ilgili gelişmeler getirebilir. Ayrıca merkür kova burcunda olduğundan sağlıkçıların haklarıyla ilgili eylem yapabileceği ve haklarında iyileştirmeler olacağını söyleyebiliriz. Dolunayla birlikte ay düğümlerinin natal haritanızda düştüğü evde kadersel olaylar hızlanabilir. Çünkü ay düğümlerini kareleyen bir dolunay. Ayrıca sabit bir burçta oluşu da dolunay etkisini 3 katına çıkarıyor. Yine aslan burcundaki bu dolunay kalple ilgili hastalıkların habercisi gibi. Riskli bir durumunuz varsa ekstra dikkatli olmakta fayda var. Anın haritasında 5. Evdeki gezegen yoğunluğu sebebiyle riskli yatırımlarınıza dikkat etmeniz gerekmekte çünkü 8. Evdeki chiron ile sert bir açısı var. Özellikle venüs ve mars’ın oğlak burcundaki seyahatinin chironla yaptığı kare açı sebebiyle, gayrimenkullere ilgili yara alabilirsiniz. Ama tabi ay’ın fokal pozisyonu sebebiyle hepimizin içine bir Aslan yerleşecek. Şubat bitene kadar hep büyük ölçekli işler yapacağız, büyük hayaller kuracağız. Hayatımız ya siyah ya beyaz olsun isterken 7. Evden neptün açık düşmanlarımızı bile göstermeyecek gri sislerini hayatımıza salacak. Kısacası bu dolunay kapanış değil yeni bir sürece açılış yapacak diyebiliriz.


Yükselen burcunuza göre etkisi;


Koç burcu: Çocuklarınız ve riskli yatırımlarınızla ilgili gelişmeler olabilir. Çevrenizde olmaması gereken insanları hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Sağlığınız ve beslenme alışkanlıklarınızda da yeni bir dönem açılıyor. 

Boğa: Aile ve ev ile ilgili gelişmeler seyahat ya da eğitim planlarınızı aksatabilir. Yalnız kalmakta zorluk çekebilirsiniz.

 
İkizler: Borçlar ve ortak gelirler sebebiyle yeni bir bütçe ayarlamanız gerekebilir. Kendi yakın çevreniz ya da eşin yakın çevresiyle bir araya gelebilirsiniz. Yeni bir eğitim de gelişebilir. 


Yengeç: İlişkilerinizde alacağınız yaralara dikkat, sosyalleşmek adına yeni borçlar yaratabilirsiniz ama yeni bir kazanç kapısı da dolunayla birlikte gelecek gibi duruyor. 


Aslan: Kendinizi yenileme isteğiniz var. Ortaklık ve iş hayatıyla birlikte gelecek stresli bir süreç ve ortaklıkların ya da ilişkinin bitişi gibi durumlar olabilir. 


Başak: iş ve sağlık meseleleriyle uğraşacağınız 15 günlük bir süreç var. Özellikle kendi işinize sahip olmak için atılımlar yapabilirsiniz. 


Terazi: Çevreniz ve hayalleriniz bu süreçte değişkenlik gösterebilir. Arkadaşlarınıza düşkünlüğünüz artabilir.


Akrep: Kariyerinizdeki hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Tam olarak emeklerinizin karşılığını alamasanız da ünvanınız değişecek gibi. Evle alakalı değişiklikler de gündeminizde. 


Yay: Riskli yatırımlardan para kayıpları yaşanabilir. Bütçenizin sizi sıkıştırmaması için iyi planlar yapın.


Oğlak: Ortak gelirler ilgili gündemler olabilir. Bir seyahat ya da eğitimle beraber gelen bir kazanç olabilir.


Kova: Kendine özgü davranışlarınız ilişkiler ve yakın çevrenizle aranızı açmanıza sebep olabilir. Borçlarınıza isyan bayrakları asabilirsiniz.


Balık: Günlük rutininizi ayarlamak, sağlığınızla ilgilenmek ve ilişkilerden sıyrılıp bi süre kafa dinlemek isteyebilirsiniz. Gereksiz harcamalara dikkat edin. 

Asistan Astrolog Gamze,

Laya Holistic Terapi

2 thoughts on “Aslan Dolunayı (16.02.22)

  1. Neslihan dedi ki:

    Sağlıkçıların eylemleri başlamış bile umarım iyileştirmeler gelir. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler 😉

    1. Asistan Astrolog Gamze dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz. Jupiter balık senesinde herkes hakettiğini alacaktır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir