Ruhsal Enerji

Ateş Elementini Kullanma Pratiği

Ateş elementini (öfkeyi) toprağa (paraya, yeni fırsatlara) çevirmek : Hiç şüphesiz yönetilmesi en güç element ateş elementidir çünkü diğer elementleri elimizde tutabilirken ateşi elimizde tutmak bazı masterlar dışında imkansızdır. Gün içinde bir çok şeye öfkeleniriz ve bu öfkeyi kontrolsüzce dışarı savururuz. Ateşin içinde durabilmek, orda kalabilmek, olana izin vermek ve alevlerin ortasında bekleyip yakıta dönüşmesine izin vermek gerçekten yüksek bir bilinç gerektirir.

Diyelim ki gün içinde sizi çok öfkelendiren bir olay gerçekleşti. Genellikle ne yaparsınız? Dışarıya bağırıp çağırmak yada içinize atıp kendi sinir sisteminizi harap etmek ? Hangisi? İlginç olan şey şu ki ateşin içinde öfkelenmeden beklemeyi öğrenirsek bunun ihtiyaçlarımızı karşılayan bir kaynağa (paraya ve yeni imkanlara) dönüşmesidir. Biraz sabredip alev topunu bir yere savurmadan (bioenerjideki karşılığı budur, öfkelendiğimizde gerçekten bazı görülmeyen alev topları fırlatırız.) içinde durunca sonraki seviye başlar. Tabi o an geldiğinde sadece buna izin vererek ve pratik ederek bu deneyimi yaşayabiliriz. Teoride kalan bilgiler de bize yük olabilir. Hava bilgi, toprak uygulama, ateş motivasyon, su ise duyguları serbest bırakabilmektir.

Daha derin bilgi ise yıkılan şeylerin içinde doğan yeniyi görebilmekte gizlidir.

Doğum haritanızda ateş puanınız yüksekse mutlaka düzenli holistic uygulamalarla dengelenmesi gerekir yoksa hayatınız yangın yerine dönüşür ve etrafınızda kimse kalmaz.

Mars Öğretileri / Demet Yıldırım

@layaholistic

Holistic Caffe Kabataş İstanbul

Diğer Blog Yazısı : Ateş Elementinizi Yükseltin !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir