Astroloji ve Doğum Haritası, Spiritüel Teknikler

İşlerin Yolunda Gitmesi Duygusu, Neptün Kaosu ve Merkür Retroları

İşlerin Yolunda Gitme Duygusu, Düzlük ve Selamet :
Bu duygu nedense son derece hikmetli bir duygudur. Hayatımızda bir kaç şey yolunda gittiğinde hayata dair umudumuz artar. Aslında burdaki detay işlerin hizaya ve nizama girmesinde saklıdır. Her şey sırayla olmalı ve önümüzü görebilmeliyizdir. Galakside önümüzü bulanıklaştıran gezegen ise Neptün’dür. Neptün yavaş hareket eder ve doğum haritamızda geçtiği evin konularını bulanıklaştırır. Örneğin para evinizden geçen Neptün 15 yıl boyunca finansal konularda hayalperest olmanıza neden olabilir. Bir türlü önünüzü göremez ve gerçekçi olamazsınız. Plan yaparsınız planlarınız tutmaz veya tutsa da uygulamazsınız. Böyle zamanlarda Neptün’ün bulanıklığına ve illüzyonlarına kapılmamak için tüm zamanlardan daha gerçekçi olmak gerekir. Neptün uzun bir süredir Balık burcunda ( 2011-2025) ve bu jenerasyonda doğan çocuklar hayal dünyasına saklandılar ve ellerinde tabletleriyle yatak odalarından çıkmayan bir nesil yetiştirdik. Bu nesil içinde ayakları yere tek basan çocuklar Saturn Oğlak dönemi doğan gerçekçi çocuklardır. Yani yaklaşık olarak 2017 ve 2020 yıllarında doğanlar gelecekte söz sahibi olan nesil olacaklardır.

Neptün’ün hayatımıza belirsizlik ve kaos getirmesi dışında kendi kafa dağınıklığımız ve alışkanlıklarımız hayatımızı rüzgârda savrulan yaprak formuna sokabilir. Bazen akış güzeldir. Ancak sürekli akışı yakalamak çok gerçekçi değildir. Yani gerçekçi olmak ve akışta olmak arasında ince bir çizgi vardır ve ikisine de ihtiyaç vardır.

Düzlükte selamet vardır. Mesela evinize giden yol ne kadar dolambaçsız ve düzse işleriniz o kadar kolay hallolur. Aynı şekilde iş yeriniz de mümkünse düzlükte olmalıdır. Yokuşun başında engebeli bir yer tuttuğunuzda insanların gelmekte direnç gösterdiğini fark edersiniz. Benzer şekilde çıkmaz sokakta bir ev tuttuğunuzda zamanla hayat planınızla ilgili çıkmaza girme duygusu gelişebilir.

Türkiye’nin kuzey ay düğümü Başak’tır yani bu ülkenin gelişmesi için net matematiksel ekonomik hesaplara, iyi kurgulanmış bir iş planına ve önünü görebilmeye, düzlüğe, dürüstlüğe ve selamete ihtiyaç vardır. Bulanık balık teması ve belirsizlik bize yaramamakta ve ülkeyi kaosa götürmektedir. ( Cumhurbaşkanı Balık ancak Pluton Oğlak döneminde geldikleri için daha net planlarla geldiler. Ancak Oğlak teması ülkeyi işletmeye çevirdi, şimdi Kova çağı geliyor, ülkeler işletme değildir ve halka hizmet etmelidir, bunu deneyimleyeceğiz).

Sonuç olarak hayatımızın düzene girmesi duygusu öyle sıradan bir duygu değildir. Özgüven tazeler. Cesaret verir. Üç beş şey yoluna girsin, psikolojinizin nasıl düzeldiğine hayret edersiniz. Çözüm bulamadığımızda bilinçaltı sürekli ve yorucu bir tempoyla çare arar ve enerji harcar. Bitik uyanırız ve bir şeylerin yolunda gitmesine ihtiyacımız vardır. Böyle zamanların ilacı inzivadır. Şu an Merkür Oğlak retrosunu deneyimliyoruz. Oğlak iş dünyası demektir ve oğlak retroları iş modelimizi sorgulamaya neden olur. Etrafımda işine aşık insanlar vardı. Çoğu yorulup tükenerek grip oldular ve evde yatıyorlar. Grip zorunlu inzivadır. Biz durmazsak sistem bizi durdurur. Ve bir çare bularak retrodan çıkarız. Yeni kararlar alıp sıçrarız. Retro dönemleri retrodan bi haber insanlar için paniğe sebep olabilir, n’oluyor neden eskisi gibi değilim diye telaşa düşebilir. Merkür yılda 3 kez 20 günlüğüne geri hareket eder. Onlara bu yazıyı gönderin, sakinleştirir, iyi gelir 💆🏻‍♂️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir