Genel

Zihniniz Karışıksa

Sürekli zihin karışıklığı yaşıyorsanız öncelikle astrolojik natal haritalarınızda merkür veya 3. evin aldığı açılara göz atmanız gerekebilir. (Tekrar eden paterni fark ettikten sonra astrolojik bilgiyi dönüştürme sorumluluğu başlar. Sadece astrolojik danışmanlık alıp şifalandırma rutinine dahil etmediğiniz her bilgi sizde ağırlık yapar. Haritanız sizden ilgi ve şifa bekliyor !)
Zihin enerjisini yöneten merkür yaralı gezegen #Chiron ile temas etmişse, mesela Chiron 3. Evde ise çocukken yüksek ateşli hastalık geçirmiş ve bu da zihninize etki etmiş olabilir.
Veya okul hayatınızda tuhaf blokajlar ile karşılaşmış olabilirsiniz yada günlük hayatta yoğun bir zihinsel karmaşa yaşıyorsunuz. Ve 8. Evi-yani ölüm evi- ikizlerde olanlar zihinsel hastalıklara çok dikkat etmelidir.

(Astroloji bilmeseniz dahi sizde tekrar eden paternleri gözlemleyerek tespit edebileceğinizi unutmayın.)

Tüm prosesi burda şifalandıramasak da zihin aleminizi düzenlemeniz için işte bazı tavsiyeler :

+ Sürekli kakaolu çikolata krizine giriyorsanız muhtemelen sizde magnezyum eksikliği var ve bu durum kas ve baş ağrılarını tetikler. 5 numaralı Dr. SCHÜSSLER mineral tuzdan günde 2,3 kapsül dil altında emebilirsiniz. (Almanya’da satılıyor)
Ayrıca bu mineral tuz meditasyon ve inziva kamplarında zihni arındırmak için 1 şişe bitirilerek kullanılıyor. Yan etkisi tıbben yok. (12 temel hücre tuzu)

+Çocukluğunuzda yaptığınız gibi baş aşağı pozisyonlarda durmak, namazdaki secde konumu beyindeki kanlanma oranını artıyor. Ajna chakra yoga asanaları inceleyebilirsiniz.

+Merkür Başak/ ikizler olanlar zihin analitik çalıştığı için sık sık topraklanmalı ve zihni durduran meditasyonlar ile doğada geçirilen zamanları artırmalıdırlar.

+Hobi listeleri yapın.
Bunun için Zoho notebooks önerebilirim. Ara yüzü zihinde görseller oluşturmak için uygun. Kapak fotoğrafları yapabiliyorsunuz.

+Esmalardan ya Alim çalışın. Bir ara çok yüksek sayıda okuduğumda kitapları okumadan içinde ne yazdığını algılayabiliyordum. Zihni açıyor.

+ Ve kendinize çok net komutlar vermeyi deneyin. Örnek : 30 dk da mutfağı topla. 

Zihniniz rahatlayacak ve hafiflemiş hissedeceksiniz.

Sevgiler
Demet Yıldırım

@layaholistic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir